Inspirace: Originální tipy pro zelenější bydlení

Rostliny v interiéru 3

Autor:

Mnoho lidí žijících ve větších městech si stěžuje na nedostatek zeleně a přírody ve svém okolí. Proto jsme pro vás připravili 6 tipů, jak originálně zapojit rostliny do vašeho interiéru, aby vypadal dobře, svěže a lépe se vám v něm dýchalo.

Nedostatek času, rychlé životní tempo a žalostně málo přírody. Právě tak se mnohým z nás jeví současný životní styl městského člověka.

ČTĚTE TAKÉ:

Chceme-li i v uspěchané době mít kolem sebe příjemný prostor plný zeleně, kde můžeme po pracovním dni nerušeně relaxovat, pak existuje jeden zaručený způsob – využít v interiéru živé rostliny. Pojďme se společně podívat, že zeleň je možné využít v moderním bydlení i velmi kreativním způsobem.

1. Nábytek i květináč

Rostliny v interiéru 5
Začněme u něčeho menšího, a přesto velmi efektního. Jedná se o nábytek, v němž je přímo integrovaný prostor, který má sloužit jasně danému účelu – jako květináč. K této trochu zvláštní kombinaci nejvíce vybízí využití jídelního stolu, kam zkrátka živé rostliny patří. Rozhodně jde o netradiční nápad, který nevypadá vůbec zle.

2. Spojení více různých přírodních prvků

Rostliny v interiéru 6
Je obecně známo, že dřevo působí v interiéru velmi pozitivně a dokáže jej zútulnit a pocitově zahřát. V tomto interiéru si se dřevem, rostlinami a dalšími přírodními materiály (například kamínky či mušle) pěkně pohráli a rozhodně se tato snaha vyplatila. Z prostoru čiší energie, svěžest a dobrá nálada. Samotný prostor připomíná jakousi předzahrádku přímo uvnitř domu.

3. Zelené stěny

Rostliny v interiéru 7
Osázet zelení část ze stěn interiéru už chce trochu odvahy a poměrně dost volného prostoru. Na druhou stranu, odvážíte-li se udělat tuto změnu v interiéru, budete odměněni čistším vzduchem a váš domov se bude pyšnit zcela neotřelým prvkem, který zaujme každého vašeho hosta. Jelikož se jedná o výraznější zásah do prostoru, můžete si na pomoc s umístěním a vytvořením této stěny pozvat interiérového designéra, který vám jistě rád poradí i s nasvětlením stěny.

4. Nádherný vizuální efekt

Rostliny v interiéru 1
Tento úžasný projekt spojující architekturu a živou přírodu pochází z dílny Sadar Vuga Architects. Nachází se v Lublani, hlavním městě Slovinska. Tato jedinečně povedená symbióza mezi moderním interiérovým designem a rostlinami může být dalším z inspirativních nápadů i pro váš dům či byt.

5. Když se zvířata a rostliny dobře snáší

Rostliny v interiéru 4
Velmi pěkný nápad je kombinace domečku pro vašeho domácího mazlíčka s místem pro zasazení květiny. Tento multifunkční design působí mladistvě a hravě.

6. Obrácené květináče

Rostliny v interiéru 2
S velmi netradičním nápadem, jak zapojit rostliny do moderního interiéru, přišel kreativní tým společnosti Boskke. Ten navrhl květináče, které se nikam nepokládají, ale rovnou se věší ke stropu. Díky integrovanému závlahovému systému v nich mohou rostliny růst, jako by byly položené na stole nebo na parapetu.

Komentáře

Načítám komentáře...