Už se neztratíte. Google spustil vnitřní mapy budov

Mobil na letišti

Autor:

Máte problém se orientovat v cizích městech třeba na nádraží či na letišti? Pokud máte v mobilu Google Maps, tak jste za vodou. Tahle služba

Po celém světě je zatím více než 10 000 budov, ve kterých je možné se orientovat. Tak například velkou pomocí bude možnost orientace na francouzském letišti Charlese de Gaulla, kde každý, kdo tu jednou byl, alespoň jednou zabloudil.

Google Maps Indoor 2
Ale nebudou to jen veřejné prostory typu nádraží. V nabídce jsou i obchodní centra, muzea, nemocnice, hotely… Bohužel je zatím služba v nabídce jen některých zemí, a to konkrétně Belgie, Velké Británie, Kanady, Francie, Japonska, Švédska, USA a Švýcarska. Ale postupně se budou země rozšiřovat. A budou přibývat. Google totiž nabídl každé instituci, která chce mít svou mapu vnitřních prostor, že může nahrát do jejich systému plán podlaží a vyznačit zde potřebná místa.

Google Maps Indoor 1

Zajímavá je i možnost hledání osob navzájem. Pokud budete mít na svém mobilu s Androidem 6.0 zapnutou funkci Latitude, tak se budete moci i navzájem najít. Už se tedy nebudete muset ztrácet a hledat a telefonovat si, před kterým obchodem na kterém patře to zrovna stojíte.

Komentáře

Načítám komentáře...