Miliony žárovek svítí na ozdobených domech

Vánoční zdobení domů 9

Autor:

Vánoce si někdo představuje jako svátky pohody a klidu, jiný jako bláznivé období nákupů a uklízení. Někdo miluje třepotající plamínek svíčky, jiný musí mít na svém domě miliony žárovek, aby ho našel Santa Claus.

Ozdobené domy se už nastěhovaly i do Česka. Naštěstí ne v takové míře, jako v Americe. Tam jsou na vánoční zdobení domů naprostí odborníci. Existují dokonce specializované firmy, které dokážou udělat takovou světelnou výzdobu, že by mohl závidět i Disneyland.

Aby to vůbec rozvodná síť daného domu utáhla, je zapotřebí přes speciální dodatečnou elektrickou měnicí stanici napojit se na třífázovou zástrčku. U největších projektů, jako jsou kasina v Las Vegas, mají dokonce speciální napájení přímo z rozvodné sítě s extra elektroměrem. Aby byly náklady co nejnižší, jsou v některých systémech už zabudovány složité elektronické přepínače. Žárovičky se zapínají podle denního světla a s přibývajícími nočními hodinami pak pohasínají.

Pojďte se s námi podívat na několik zajímavých domů, které jsou opravdu velkoryse vyzdobeny světelnými girlandami a nejen jimi. Tak pěkné Vánoce všem, ať už čekáte doma Ježíška, Santa Clause, Noela, či kohokoliv jiného.

Komentáře

Načítám komentáře...