S novými vysavači vyhrajete nad špínou

Vysavač

Autor:

Dobrý vysavač znamená poloviční námahu při uklízení a hlavně mnohem lepší úklid. Vyberte si tedy ten, který vám bude vyhovovat. Máme pro vás tipy na ty nejnovější.

Šest let záruka

Vysavač

Autor:

Motor vysavače se šestiletou zárukou je solidní eso v rukávu značky Sencor. Model SVC 8 Tizio přitom stojí jen 2 499 Kč. Jde o sáčkový vysavač, který má navíc několik dalších zajímavých předností. Sedmistupňová filtrace vzduchu filtry HEPA spolehlivě zachytí všechny roztoče i jejich výkaly, takže je ideální pro alergiky. Zaujala nás také funkce Soft Start, která umožňuje vysavači pomalý náběh, a nikoli šokový start na plný výkon, navíc nezatěžuje elektrickou síť.

Malé, ale šikovné

Vysavač

Autor:

Ruční vysavače Electrolux Rapido se už prodávají dlouho. Nová generace je však ještě o 10 % výkonnější. Kolečka, která byla součástí i předchozích modelů, jsou nyní z gumy, takže nic nepoškrábou. Špičkový 12voltový model Rapido ZB5112 vydrží silně vysávat až 15 minut. Modely ZB6106WD, ZB6106 a ZB5104WD můžete také využít jak pro suché, tak i mokré vysávání.


I když je plný, stále saje

Vysavač

Autor:

Tento měsíc přináší Philips do obchodů novou řadu sáčkových vysavačů PerformerActive FC865x. Ty díky technologii Airflow Max a silnému motoru udržují maximální sací výkon bez ohledu na zaplnění prachového sáčku. Speciálně tvarovaná prachová komora o kapacitě 4 litrů maximálně urychluje proudění vzduchu. Prachový sáček se zde otevírá rovnoměrně, a v kombinaci s výkonným motorem tak získáváte nejvyšší sací výkon, i když se sáček již plní. O stavu naplnění informuje indikátor.

Součástí řady je šest modelů lišících se úrovní příkonu, sacím výkonem, rozsahem příslušenství a barevným provedením. Doporučené ceny začínají přibližně na 2799 Kč a končí na 3799 korunách.

Nežere

Vysavač

Autor:

Nový sáčkový vysavač Concept VP 8130 FOCUS ENERGY SAVER má spotřebu energie jen 1000 wattů, ale poskytuje sací výkon 25 kPa. Této účinnosti je docíleno moderní konstrukcí lopatek sací turbíny, a sací výkon je tak srovnatelný s jinými vysavači s příkonem 2200 W. Svému majiteli vysavač dokáže ušetřit až 40 procent energie. Díky pětistupňové filtraci a HEPA filtru 11 pro zachycení mikroskopických částí prachu má vysavač i vysokou filtrační schopnost. Kapacita sáčku vysavače VP 8130 FOCUS ENERGY SAVER je 3,5 litru a o jeho plnosti informuje indikátor umístěný na těle vysavače. Zajímavá je i speciální nezničitelná hadice vyztužená textilním vláknem.

O kilo lehčí

Vysavač

Autor:

Další novinka od Electroluxu už je o něco větší. Jde o klasický vysavač s již klasickým jménem UltraOne. Ten už je na trhu také dlouho. Ale jelikož má tradici a v minulých letech sbíral ocenění v různých testech, tak nebylo zapotřebí jej měnit. Nová generace, kterou poznáte podle moderního ovládání a tlačítek na stranách (můžete je tak lépe ovládat nohou), je především o kilogram lehčí. A to je u vysavačů opravdu hodně velký pokles hmotnosti. Také dostal novou efektivní AeroPro™ Extreme hubici. Proudění vzduchu od hubice k jejímu konci je v UltraOne dobře uzavřeno a optimalizováno tak, aby umožnilo vysoce účinné vysávání. Nová AeroPro Extreme hubice je navržena tak, aby dokonale sbírala prach z jakéhokoli povrchu.

Všechno při ruce

Vysavač

Autor:

Samsung představil hned několik nových vysavačů. Nás zaujal nejlepší z nich - VC20F70HUCC. Sice stojí neskutečných 10 490 Kč, ale zato je to machr. Bezsáčkový vysavač zvládne dokonale vyčistit vzduch, který společně s prachem vstupuje dovnitř. Díky pěnovému omyvatelnému filtru na výstupu a speciálnímu systému několika desítek malých turbocyklonů je vyfukující vzduch z vysavače čistý s účinností 99 %. Ale hlavně nás zaujala konstrukce stroje. Kolečka jsou vůči tělu na kloubu, takže se vysavač pohybuje jistěji a nenaráží do nábytku a stěn. Na hubici může být připojena speciální násada, kde je přímo vestavěna plochá štěrbinová hubice a hubice s kartáčem na nábytek. Další vychytávkou je ovládání stroje na madlu a také senzor nepořádku, který ukazuje, zda nasávacím otvorem ještě stále prolétá prach, nebo zda je už místo vyčištěné.

Titulní foto: Thinkstockphotos.com

Komentáře

Načítám komentáře...