Nejdražší rodinný dům v Kalifornii

Locksley Hall
Zvětšit fotografii

Autor:

Nejdražší dům v Kalifornii byl na prodej. Už dlouhá léta. Začal s částkou 65 milionů dolarů. Skončil na 47,5 milionech dolarů (1,3 miliardy korun). I tak je Locksley Hall nejdražším rodinným domem v Kalifornii.

Belvedere je nejluxusnější čtvrť San Franciska. Bydlí tu nejzámožnější z nejzámožnějších. Svoje domy tu mají ropní magnáti, majitelé počítačových koncernů i slavní módní návrháři. Dům pod jeden milion dolarů tu prostě nehledejte.

A na ostrově Belvedere, na jeho samotné špičce, stojí dům, který byl postaven už na přelomu devatenáctého století právníkem Gordonem Blandingem. V roce 1998 byl ale dům kompletně přestavěn na moderní sídlo. Tedy přestavěn – Locksley Hall byl vlastně kompletně nově vystavěn. Důlní magnát Robert Friedland jej nechal přebudovat na sídlo supermoderní, ale stále vypadající jako z počátku devatenáctého století. Náročnost stavby dokládá to, že trvala celých šest let.

Uvnitř najdeme interiéry vyložené mahagonem, alabastrová svítidla, kazetové stropy, korintské sloupy, teakovou pergolu s čínskými dlažebními kameny, bronzové svícny… A k tomu výtah, šest ložnic s velkou koupelnou, vířivka apod. A hlavně je tu panoramatický pohled na celý záliv, i s mostem Golden Gate.

Foto: Vince Valdes

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

Načítám komentáře...

  • Zajímavosti
  • Autor:
  • Vydáno:

Může vás zajímat

bydlení celebrit

Doporučujeme

Hledáte osvědčenou firmu na rekonstrukci?

Zadejte si poptávku v kategoriích: <a href="http://www.nejremeslnici.cz/c/rekonstrukce-1">rekonstrukce</a>,<a href="http://www.nejremeslnici.cz/c/rodinny-dum-157">rodinný dům</a>.
Najdeme Vám ověřené firmy a řemeslníky s referencemi od zákazníků jako například: Rekonstrukce showroomu zdravotnických přístrojů, Designové úpravy bytu, Rekonstrukce bezbariérová koupelny.