Energetické značení spotřebičů se vrátí ke stupnici A až G

štítek

Autor:

Blázinec kolem značení elektrických spotřebičů, kdy stupnice A-G přestala stačit už v době svého vzniku, skončí. Už se nebudou spotřebiče označovat A a několik plusů, ale stupnice se posune, aby opět písmenné značení mělo svou platnost.

Energetický štítek
Evropská unie konečně pochopila, že vytvářet normy na energetické značení spotřebičů podle zastaralých norem, kdy výrobci jsou zákonem nuceni nevyrábět nic v třídách B-G, je nesmysl. Nelogické značení A+ až A+++ (viz obrázek vpravo) a k tomu ještě další dodatkové informace, když se jednalo o výrazně lepší spotřebič, bude od roku 2019 minulostí. Nové nařízení upravuje stupnici tak, aby opět platila v rozsahu A-G.

V jedenadvacátém století se tak konečně setkáme s označováním energetickými štítky, kde A znamená nejšetrnější a G nejvíce energeticky náročné výrobky. Přechod samozřejmě nebude jednoduchý. Chvíli bude dělat potíže dvojí značení, kdy v obchodech ještě budou výrobky označené například A+, které ale vyrobené po určitém datu budou na stejné prodejně stát, ovšem se štítkem, kde ponesou označení D.

Komentáře

Načítám komentáře...