Večerní romantika pod širou oblohou

Venkovní osvětlení

Autor:

Nechme stranou praktičnost a dejme průchod emocím, náladě – zkrátka romantické atmosféře večerního posezení v zahradě. K tomu je potřeba náladové osvětlení. Ať je zahrada velká, nebo je to jen pár květináčů na dvorečku, romantické osvětlení se pořídí snadno.

Pro někoho je romantický oheň jako prastarý světelný zdroj a preferuje lucerny a svíčky. I když jde o malé svítící dekorativní předměty, je třeba oheň hlídat, aby se větrem nerozšířil nebo se někdo nepopálil. Určitě jsou bezpečnější lampy, kde je plamen krytý sklem (a je to i ohleduplné vůči nočnímu okřídlenému hmyzu).

Bezpečnější romantiku poskytují solární lampy s LED diodami. Nekrystalický solární panel přes den „lapá“ sluneční energii (proto lampa musí být přes den na slunci), kterou po setmění využijí ke svícení LED. Jejich výhoda je v minimální spotřebě proudu, vysoké životnosti. Dávají světlo studené i teplé, různých barev, ovšem mají nižší svítivost. Zahradní solární svítidla a dekorace (řetězy, nábytek, objekty aj.) jsou uživatelsky bezpečné. Jsou velmi zdobné a hodí se i pro orientační osvětlení zahradních cestiček a schodů.


Další inspiraci na zahradní osvětlení najdete v časopisu DŮM&ZAHRADA 08/14. Objednat lze samostatné číslo nebo získat předplatné, a to přes e-mail: send@send.cz, online na Předplatné časopisů nebo telefonicky: 225 985 225**

Komentáře

Načítám komentáře...