Editorial

Ondřej Krejčí

Autor:

Milé čtenářky, milí čtenáři,

Přeji vám krásný předvánoční čas.

Ne, ještě jsem se (doufám) definitivně nezbláznil, ale skončily prázdniny.

To se ještě asi tak pětkrát vyspíme a jsou Vánoce. Období mezi zářím a prosincem mně přijde jako jedna velká jízda – práce, nakoupit, uvařit, uklidit, auto do servisu, dítě do školky, dítě ze školky, práce, nakoupit, uvařit, uklidit, dítě do servisu, auto do školky, tma ve tři odpoledne, Šťastné a veselé!

Protože život tropí hlouposti a má slušný smysl pro humor, měnil jsem před třemi měsíci bydliště. Včera večer mně došlo, že se po bytě stále válí zabalené krabice a jestli se něco nezmění, budou se tu válet do Vánoc. Nedokázal jsem prostě za tu dobu vyšetřit čas na pořádný plán. Až do včerejška.

Tento editorial píšu hodinu před odchodem časopisu do tiskárny – měl být hotový už včera, jenže jsem se dal do vybalování krabic. Porcelán a sklo uložené, kávovar na místě, jedna skříňka smontovaná.

Jestli na tomto místě bude příští měsíc prázdná stránka, mějte prosím pochopení. Zřejmě jsem se dal do montování sedačky nebo někde vybírám nové skříně do předsíně :-)

Berte to samozřejmě jako nadsázku.

Je ale fakt, že zařizování a plánování bydlení chce rozvahu, chladnou hlavu a čas. Málokdy vám život totiž dá druhou šanci, i co se bydlení týče. Odstraňovat následky zbrklých rozhodnutí stojí spoustu času a peněz, postavit dům nebo zařídit byt se prostě nedá za běhu. Chce to na chvíli zastavit a zapomenout, že za dveřmi jsou Vánoce (Velikonoce, pondělí, svátek).

My vám v tomhle čísle poradíme s výběrem plynového kotle, kamen, osvětlení nebo koupelnových baterií a věnujeme se i tématu rekonstrukcí.

Příjemné čtení.

Ondřej Krejčí

Komentáře

Načítám komentáře...