Editorial

Ondřej Krejčí

Autor:

Milé čtenářky, milí čtenáři,

Nastal architektonický babyboom - evidentně. Za poslední měsíc jsem potkal tři architektky, které čekala radostná událost. Dva malí architekti-caparti už jsou na světě, třetí to má teprve v plánu. Skoro všechny archimaminky a architatínkové se shodli, že pokud jejich dítě bude chtít jednoho dne studovat architekturu či stavitelství, budou ho od toho odrazovat, jak jen to půjde. Ale to asi říkají všichni rodiče.

Dělat hezké domy je dřina, to je fakt. Někdy není nakloněn investor, někdy úřady, často chybí peníze... Ale i tak krásné a kvalitní stavby vznikají a já jsem rád, že vám jich zase pár můžeme v květnovém čísle ukázat.

Čím dál častěji jsou to domy energeticky velmi šetrné, na toto téma jsme pro vás připravili několik článků, mimo jiné rozhovor s Pavlem Podruhem, zakladatelem projektu Český Ostrovní Dům.

Od značné části projektantů slyšíme poměrně skeptické názory na tuto problematiku, proto je dobré, ba nutné, představit názor z „druhého tábora“.

Jak přesně budou vypadat domy budoucnosti je složité odhadnout.

Budou energeticky šetrné? Určitě.

Budou krásné? Věřím tomu.

Doufám totiž, že archiděti půjdou ve šlépějích svých rodičů, a že třeba studio LINK, se kterým přinášíme rozhovor, bude mít stejně šikovné pokračovatele .-)

Vám všem ostatním přeji květen plný krásných nových začátků s vidinou slibné budoucnosti.

Ondřej Krejčí

Komentáře

Načítám komentáře...