Editorial

Ondřej Krejčí
Zvětšit fotografii

Autor:

Milé čtenářky, milí čtenáři,

Když jsem byl malý, jezdili jsme s rodiči na chalupu, kde se topilo starými kamny. Určitě mají nějaký název, který si nevybavím, takové malé plechové hrůzy s černými vroubkovanými dvířky a s klikou na otevírání, o kterou jsem se spálil asi stokrát. Taky byla dost malá a dost barvitě se vybavuji, jak se můj otec jednou rozhodl nechat „uhořet“ příliš dlouhé polínko v pootevřených dvířkách. Samozřejmě na něj zapomněl a nakonec málem uhořela celá rodina.

Kamna, trochu novější, používají moji rodiče dodnes. Táta se v topení takříkajíc našel, takže přes zimu bývá v našem domě kolem třiceti stupňů, máma šílí, kamiony s dřevem se nestačí otáčet a peněženka pláče. A všude je popel. VŠUDE!

Přesně pro mého tátu by byla ideální krbová vložka se zadním přikládáním. A s trojitým spalováním. O těch píšeme. Moderní krby a kamna jsou takové hi-tech hračičky, kdeže ty plechové hrůzy s černými dvířky jsou…

Píšeme také o elektrickém vytápění, ale opět: Zapomeňte na předsudky a devadesátkové přímotopy, moderní elektrovytápění je někde jinde.

V příštím čísle budeme s tématem vytápění pokračovat, to nás čekají plynové kotle a solární technika.

V říjnovém čísle se věnujeme také zateplení, myšleno především pro starší domy. Ale můžete si přečíst i článek s názorem, že zateplovat se nemá (Ten je směřován zase spíše na novostavby). Inu, stavebnictví není úplně jednoznačné a postoje se různí, nechť se tedy vyjádří obě strany.

Až si od „hutných“ stavebních témat budete chtít odpočinout, doporučuji rubriku Styly, tentokrát zaměřenou na přímořský styl severu. Nebo se nechte inspirovat třeba krásnými koupelnami hned na dalších stranách.

Naše spolupracovnice Eva Vodrážková vám přináší reportáž o holandských zahradách, my ji doplňujeme jednou krásnou zahradou z Čech. Nechybí zajímavé domy, jako vždy vtipný článek architekta Rampicha, prostě spousta zajímavého čtení.

Díky, že jste s námi a mějte krásný říjen.

Ondřej Krejčí

Komentáře

Načítám komentáře...

  • editorial
  • Autor:
  • Vydáno:

Může vás zajímat

časopis Dům a zahradadum

Hledáte osvědčenou firmu na rekonstrukci?

Zadejte si poptávku v kategoriích: rekonstrukce,rodinný dům.
Najdeme Vám ověřené firmy a řemeslníky s referencemi od zákazníků jako například: Celková rekonstrukce bytu 80m2 3kk, designové úpravy bytu, Koupelna.