Editorial

Ondřej Krejčí

Autor:

Milé čtenářky, milí čtenáři,

V některých aspektech jsem neskutečný flegamtik a bordelář, ale v jedné věci jsem doslova chorobný perfekcionista a plánovač – pokud jde o volný čas. Je ho málo, musí se využít, do minuty! A nejlépe na domě a zahradě, jak jinak, ať je to všechno dokonalé!

Dovolená je pro mě adrenalin. Dva týdny, to je tak strašně moc a vlastně tak strašně málo času. Před každými prázdninami si plánuji, jak posekám zahradu, zastřihnu stromy, předělám plot, vyklidím kůlnu, vyčistím sekačku a v mezičase pro všechny udělám ty nejlepší steaky v okolí.

Loni jsem tak moc chtěl všechno stihnout, že jsem nasadil vražedné tempo hned od rána.

Druhý den jsem nevstal z postele. Deset hodin na sluníčku střídavě s pilou, sekerou, štětcem a kleštěmi na hovězí mi přivodilo něco mezi úpalem a horečkou dengue. Polovinu dovolené jsem strávil v posteli.

Dokonalou rodinu, dokonalou práci, dokonalý dům, zahradu a steaky prostě nelze mít najednou. Na druhou stranu, čím dříve si to uvědomíte, tím dříve si budete moci vychutnat ty opravdu krásné životní momenty. A plot holt natřete za rok, neuteče. Koneckonců dům je kolorit nekončících prací, nudit se rozhodně nebudete. I o tom mluví v rozhovoru Daniela Polubědovová, architektka, která si v dnešní zběsilé době dopřála nezvyklý luxus. Pochopila, že má-li si udržet zdravého ducha a tělo, že dokonalosti na všech frontách nedosáhne. A žije se jí lépe.

Tak to letos nepřehánějte.

Krásné léto

Ondřej Krejčí

Komentáře

Načítám komentáře...