NEJLEVNĚJŠÍ MOŽNÉ ROČNÍ POJIŠTĚNÍ

To jak by bylo nepříjemné najít byt prázdný – vykradený nebo poškozený si asi nemusíme povídat. Nemluvě o těch, jejichž domovy jsou neustále ohrožovány nevypočitatelnou přírodou. A nemluvě ani o neustálých opravách s těmito příhodami spojenými, které když se hradí z vlastní kapsy není často možné uhradit. Především v...

To jak by bylo nepříjemné najít byt prázdný – vykradený nebo poškozený si asi nemusíme povídat. Nemluvě o těch, jejichž domovy jsou neustále ohrožovány nevypočitatelnou přírodou. A nemluvě ani o neustálých opravách s těmito příhodami spojenými, které když se hradí z vlastní kapsy není často možné uhradit. Především v případě, opomenutí uzavření pojištění domácnosti.

Přitom pojištění domácnosti není zas tak velkým luxusem. Neboť nejlevnější roční pojištění, které garantuje výplatu peněz při sjednaném typu poškození bytu, vyjde zhruba na tři tisíce korun. Při takovém pojištění však je vyplacena jen omezená částka – takzvané pojistné plnění, které nepřevyšuje půl milionu korun.

Částka, kterou musíme za ochranu své domácnosti platit, je samozřejmě ovlivněna sumou, kterou chceme jako majitelé bytu zaplatit. Měla by však zahrnovat jednotlivé kategorie majetku, tedy spotřební elektroniku, cennosti, rovněž zvířata. Pojišťovny přitom samy určují, jaké může mít příslušná část majetku maximální plnění.

Například za základní poplatek pojištění domácnosti zaplatí pojišťovna Union za zničenou elektroniku 250 000 Kč. U České Kooperativy je stanovený limit pro tu samou událost nejvýše 15 % z hodnoty pojistky.

V případech, kdy součástí domu není sklep a obyvateli domu může posloužit jedině balkon k uskladnění například jízdního kola apod., může tyto věci zahrnout do částky , kterou by si přál vyplatit od pojišťovny. Pak již záleží na pojišťovně, zda se rozhodne zahrnout za základní pojistné i podobné předměty. Skutečně je tedy nutná návštěva pracovníka pojišťovny v místě našeho trvalého bydliště, aby vše důkladně zhodnotila.

Zkrátka a dobře, můžeme si nechat ochránit v podstatě vše, veškerý majetek naší rodiny. Po uzavření pojistky do jakési ochrany pak náleží i věci, které získáme nebo zakoupíme později.

Komentáře

Načítám komentáře...