JAK SI V ČR STOJÍ POJIŠŤOVNY

V České republice v současné době působí přes čtyři desítky pojišťoven. Největší část (99 %) pojistného trhu patří těm, které jsou sdružené v České asociaci pojišťoven. Největší podíl si stále udržují na předepsaném pojistném Česká pojišťovna, dále již spojená Česká a Moravskoslezská Kooperativa, IPB pojišťovna,...

V České republice v současné době působí přes čtyři desítky pojišťoven. Největší část (99 %) pojistného trhu patří těm, které jsou sdružené v České asociaci pojišťoven. Největší podíl si stále udržují na předepsaném pojistném Česká pojišťovna, dále již spojená Česká a Moravskoslezská Kooperativa, IPB pojišťovna, Nationale-Nederlanden životní pojišťovna a nakonec pojišťovna Allianz. Tyto pojišťovny jsou schopni nejen pojistit soukromé osoby a s nimi jejich rizika, ale také velké firmy a podnikatele.

U nás však můžeme nalézt pojišťovny specializované, které nám budou schopni nabídnout třeba jen pojištění životní.

Dle údajů České asociace pojišťoven se v pojišťovnictví pohybovalo (pracovalo) v polovině loňského roku (1998) celkem 15 759 zaměstnanců. Nemluvě o celé řadě pojišťovacích dealerů, kteří donesou až do domu zákazníkům veškeré pojišťovací produkty, bylo jich celkem 16 348. Další skupinou v takovém oboru tvoří pojišťovací makléři, kteří jsou málo známí, ale zato velmi užiteční. Je možno se u nás setkat i s pobočkami renomovaných světových makléřských firem. Ty dokáží firmě či samotnému podnikateli vybrat pojištění přímo na míru a dále ho provést pojistným trhem se všemi jeho záludnostmi. Soukromým osobám tyto služby mohou nabídnout společnosti, které se zabývají finančním poradenstvím. Je třeba však říci, že je jich zatím velmi málo, neboť dle veškerých výzkumů, jsme my Češi, velmi opatrní při nakládání se svými financemi. Jenom tak mezi námi, není divu, když vezmeme v úvahu zkušenosti s pády fondů, bank a pojišťoven.

Komentáře

Načítám komentáře...