Soutěžte o designové nádoby na rostliny za 30 000 Kč

Soutěž byla již ukončena. Výhercům gratulujeme.

Nádoby

Keramické, sklolaminátové, z umělé hmoty či přírodních materiálů. Možná se to nezdá, ale ve všech případech je řeč o obalech na rostliny. Jejich velká variabilita - ať se materiálů či barev týče - z nich dělá ideální doplněk do interiéru, který můžete dokonale sladit s ostatním zařízením domácnosti. A ty můžete vyhrát i vy.


Při výběru obalů na pokojové rostliny je nutné si vždy rozmyslet, jakého efektu chcete dosáhnout. Nádoby mohou do prostoru pěkně zapadnout, nebo se stát novou dominantou. Pokud například vyberete do interiéru laděného ve studených odstínech šedý květináč, nic tím nezkazíte. Avšak jedna velká nádoba v sytě červené barvě na sebe upoutá pozornost a interiér příjemně oživí. Volba vhodného obalu může také stavět na efektu kontrastu materiálů. V místnosti, kde převládá dřevěný nábytek, se bude skvěle vyjímat nádoba ze sklolaminátu a naopak. Někteří výrobci nabízí i možnost výběru barvy květináčů ze vzorníku barev RAL. To je výborná možnost hlavně pro ty, kteří chtějí svůj interiér doladit do nejmenšího detailu.

Klasika i nové materiály

Zatímco terakota či keramika jsou stálicí v nabídce obalů pro rostliny, často se setkáme i s materiály méně obvyklými. Do venkovních podmínek se skvěle osvědčily nádoby z nerezu, které vyniknou hlavně u moderních budov. Pořídit lehké nádoby pestrých barev zase umožňuje sklolaminát. Ten bez problému zvládne i nízké zimní teploty. Hitem poslední doby jsou nádoby z přírodních materiálů jako dřevo, perleť nebo vyplétané z banánových listů. Jsou sice určené především pro interiér, tam ale zaujmou nevšedním zpracováním a originalitou.

Domů i na terasu

Designové nádoby najdou svoje uplatnění nejen v interiéru ale také na balkonu či terase. Často tak představují jediný způsob jak nahradit v podmínkách bytového domu zahradu. Nádoby, osázené keři nebo menšími stromky, vytvoří iluzi okrasných záhonů a přitom rostlinám poskytnou dostatek místa pro růst. Při výběru květináčů na ven je nutné respektovat doporučení výrobce ohledně mrazuvzdornosti. Výsadba větších rostlin je podmíněná také velkou nádobou. Tu je praktické vybrat například ze sklolaminátu, protože je lehký a pro konstrukci terasy nepředstavuje velké zatížení. Malé nádoby určené na bylinky nebo sezónní rostliny se zase vyplatí pořídit keramické nebo terakotové. Jejich větší váha zabrání převržení květináče při silném větru.


Chtěli byste ozdobit svoji domácnost designovými nádobami na rostliny? Zkuste štěstí! Stačí odpovědět na jednoduchou otázku.

Můžete vyhrát jednu z designových nádob v hodnotě 30 000 Kč! Soutež probíhá od 16.6. 00:00 do 14.7. 23:59. Designovou nádobu vyhrává soutěžící, který správně odpoví na otázku jako 20., 50. a 100. v pořadí. Soutěž se řídí všeobecnými marketingovými podmínkami.

Nápovědu můžete získat na www.outdoordesign.cz

Soutěž byla ukončena. Výherce budeme kontaktovat telefonicky nebo mailem.