Vynálezy Leonarda da Vinci ožívají v Praze. Vyhrajte volný vstup

Soutěž byla již ukončena. Výhercům gratulujeme.

Vynálezy da Vinci

Historicky nejucelenější výstava o Leonardovi da Vinci “Da Vinci – Inventions” se koná ve Velkém sále Paláce Lucerna od 16. 6. po limitovanou dobu.

Expozice nabízí dosud nejucelenější pohled na dílo Leonarda da Vinci. Interaktivní svět vtáhne návštěvníky do Leonardovy nadčasové geniality prostřednictvím exponátů ve skutečné velikosti a přesně takových, jak je jejich tvůrce navrhl. Nechybí ani studie jeho výtvarného umění.

Da Vinci – Inventions představuje génia Leonarda da Vinci v pozoruhodné šíři jako vynálezce, malíře, anatoma, sochaře, hudebníka a architekta. Škála jedinečných předmětů zahrnuje příklady Leonardových strojních vynálezů či pohyblivé modely. Návštěvníci mohou exponáty rozpohybovat – tahat za ně nebo na ně tlačit a točit s nimi, aby si mohli doslova osahat principy, na kterých Leonardovy vynálezy stojí. Položil totiž základy několika velice důležitých vynálezů moderní doby, např. vrtulníku, letadla, automobilu, ponorky, padáku či jízdního kola. Všechny vynálezy byly sestaveny italskými uměleckými řemeslníky. Mnohé využívají techniky a materiály totožné s těmi, které se používaly v době renesance.

Vynálezy da Vinci

Autor:

Výstava se veřejnosti otevře dne 16. 6. 2015 v 10 hodin. Vstupenky na Da Vinci – Inventions lze zakoupit v pokladně na místě, v síti TICKETPRO nebo objednat na internetových stránkách www.davincivystava.cz.

Vstupné:

  • Základní 299,-
  • Snížené 249,- (studenti, ZTP, děti)
  • Rodinné (2 dospělí a 3 děti) 799,-

Otevřeno denně od 10 do 20 hodin.


Vyhrajte rodinné vstupné nebo dva lístky na tuto novou výstavu s vynálezy Leonarda da Vinci. Soutěž probíhá od 24.6.2015 do 6.7.2015 včetně. Vyhrává soutěžící, který správně odpoví na naši otázku jako 50., a 100. v pořadí. Podmínkou pro účast v soutěži je registrace na stránkách www.dumazahrada.cz. Výherce budeme po skončení soutěže kontaktovat. Soutěž se řídí všeobecnými marketingovými podmínkami.

Historicky nejucelenější výstava o Leonardovi da Vinci “Da Vinci – Inventions” se koná ve Velkém sále Paláce Lucerna od 16. 6. po limitovanou dobu.


Soutěž byla ukončena. Výherce budeme kontaktovat telefonicky nebo mailem.