Na Míčánkách vyroste moderní justiční areál

Do roku 2006 vyroste v areálu bývalých kasáren v ulici Na Míčánkách v Praze 10 moderní justiční areál, který soustředí do jednoho místa sídla několika pražských soudů. Komplex, jehož součástí budou rekonstruované historické objekty i moderní budova, postaví sdružení firem Skanska a Metrostav. Sdružení, ve kterém je...

Do roku 2006 vyroste v areálu bývalých kasáren v ulici Na Míčánkách v Praze 10 moderní justiční areál, který soustředí do jednoho místa sídla několika pražských soudů. Komplex, jehož součástí budou rekonstruované historické objekty i moderní budova, postaví sdružení firem Skanska a Metrostav. Sdružení, ve kterém je Skanska vedoucím členem, získalo zakázku na tuto stavbu v obchodní veřejné soutěži vypsané Ministerstvem spravedlnosti ČR na základě nejnižší nabídnuté ceny.

Projekt počítá s dokončením stavby do koce října 2006. Historické neorenesanční budovy kasáren zůstanou zachovány a budou tvořit zhruba pětinu kapacity budoucího areálu. Uvnitř komplexu pak vyroste moderní budova o rozměrech přibližně 80x90 metrů, se dvěma podzemními a sedmi nadzemními podlažími.

-SKANSKA-

Komentáře

Načítám komentáře...