Pět investorů chce přetvořit bývalá jatka na špičkový hotel

Celkem pět investorů se uchází o výstavbu nového luxusního hotelu v Pardubicích. Jedním z vhodných míst pro novou ubytovací kapacitu je přitom areál bývalých jatek na břehu Labe na konci ulice U Stadionu. "Výstavbu hotelu zde doporučuje i vítězný návrh veřejné architektonické soutěže na řešení Tyršových sadů," sdělil...

Celkem pět investorů se uchází o výstavbu nového luxusního hotelu v Pardubicích. Jedním z vhodných míst pro novou ubytovací kapacitu je přitom areál bývalých jatek na břehu Labe na konci ulice U Stadionu. "Výstavbu hotelu zde doporučuje i vítězný návrh veřejné architektonické soutěže na řešení Tyršových sadů," sdělil tiskový úsek pardubického magistrátu.

Město nyní ustaví komisi, která jeden z pěti návrhů doporučí radě města ke schválení.

"Je to skutečně ideální místo. Klid, spousta zeleně, řeka se šumícím jezem, výhled na zámek, centrum města na dosah, co víc si pro hotel přát?" řekla Iva Lánská z odboru rozvoje a strategie města. Lokalitu podle ní oceňují to i potenciální investoři.

Úskalím je však zvýšená citlivost na kvalitu zástavby. Místo totiž leží v těsném sousedství pernštýnského zámku a postavit zde vhodnou budovu není jednoduché.

"Proto si město jako vlastník převážné většiny zdejších pozemků u pěti architektonických ateliérů objednalo vypracování objemové studie," uvedla Lánská. "Na nich si ověříme regulativy zástavby, abychom uměli architektům jasně vymezit hranice, které při projektování hotelu nesmějí překročit," dodala.

Pardubicím citelně chybí ubytovací kapacity v hotelích špičkové kvality. V současné době zde stojí například hotely Labe a Zlatá Štika. Další špičkové zařízení by mělo vyrůst na Masarykově náměstí v rámci plánovaného nového multifunkčního komplexu.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...