Administrativní centrum Platinium v Brně

Developerská firma JRA minulý týden v brněnské ulici Veveří otevřela novou budovou administrativního centra Platinium.

    <p>Developerská firma JRA minulý týden v brněnské ulici Veveří otevřela novou budovou administrativního centra Platinium. </p>

Osmipodlažní stavba za 350 milionů Kč vyrostla po téměř dvouleté výstavbě na původně nevyužitém pozemku. Mimo jiné nabízí, zčásti i pro veřejnost, 165 parkovacích míst. Investici kryl ze 40 procent úvěr od České spořitelny, řekl ČTK jednatel firmy JRA Zdeněk Staník.

Generálním dodavatelem bylo Průmyslové stavitelství Brno a pod projektem je podepsán ateliér Michala Kristena. Za klíčovou označil tvůrce budovy maximální dostupnost denního světla, pro niž využil celoskleněnou fasádu modré barvy. Luxusnímu prostředí odpovídají i roční nájmy 4800 až 5700 Kč za metr čtvereční. Mimo centrum činí průměrné nájemné 4000 až 4300 Kč za metr čtvereční podle velikosti pronajaté plochy a délky nájmu.
V nové budově našla útočiště Československá obchodní banka, která se zde rozhodla přemístit pobočku ze Šumavské ulice. Další jsou KPMG Česká republika, Top Optik nebo makléřská firma Cyrrus. K dispozici mají například nepřetržitou ochranu a recepci, ale i restauraci, kavárnu či uměleckou galerii. Celkem je k dispozici přes 7300 čtverečních metrů kanceláří a 180 metrů terasy.

"V budoucnu se má stát Platinium součástí náměstí manželů Curieových, nové vstupní brány do Žabovřesk," uvedl Staník.
V Brně je obecně kvůli převisu poptávky nových investorů, kteří přicházejí do průmyslových zón, stále nedostatek kvalitních kancelářských prostor. Firmy totiž požadují variabilní a spíše vyšší standard od 1000 metrů čtverečních výše. Jeden z největších tuzemských developerů, nizozemská CTP Invest tak už v květnu zahájila výstavbu nového kancelářského centra vedle firmy Hornbach. Investice dosáhne 100 milionů euro (asi tři miliardy Kč) a mělo by zde pracovat kolem 6000 lidí.

Zdroj: ČTK

Komentáře

Načítám komentáře...