Podoba nové stavby na Sněžce by měla být známa do konce dubna

Do konce dubna by mělo být jasné, jak bude vypadat stavba poštovny na Sněžce. Nový objekt vznikne na vrcholu nejvyšší české hory v místě, kde ještě loni stála Česká bouda, informoval mluvčí Správy Krkonošského národního parku Radek Drahný. Správa národního parku oslovila tři architektonické týmy, které do konce února...

Do konce dubna by mělo být jasné, jak bude vypadat stavba poštovny na Sněžce. Nový objekt vznikne na vrcholu nejvyšší české hory v místě, kde ještě loni stála Česká bouda, informoval mluvčí Správy Krkonošského národního parku Radek Drahný. Správa národního parku oslovila tři architektonické týmy, které do konce února vypracovaly několik studií. "Do poloviny dubna zpracují oponenti na studie posudky, na jejichž základě budou o podobě objektu na Sněžce jednat zástupci správy, Pece pod Sněžkou s investorkou stavby," řekl Drahný.


Podmínkou architektonické soutěže bylo, že zastavěná plocha objektu nepřesáhne 74 metrů čtverečních, z toho 12 metrů čtverečních by mělo tvořit závětří s informačními panely o historii a přírodovědných hodnotách Sněžky. Objekt, jehož cena by neměla přesáhnout 2,5 milionu korun, by měl podle podmínek soutěže umožnit prodej drobných upomínkových předmětů a balených potravin.


V budově by mělo být také sociální zařízení pro obsluhu a místo pro přespání personálu. "Byli bychom rádi, kdybychom novou poštovnu stihli postavit do 10. srpna, kdy se na Sněžce uskuteční tradiční Vavřinecká pouť," řekla Jaroslava Skrbková, která provozuje nynější poštovnu. Tu čeká rok po kolaudaci nového objektu demolice.


Představy architektů o podobě Sněžky si může prohlédnout i veřejnost, všechny návrhy jsou k vidění na úřední desce správy parku na webové stránce www.krnap.cz. Součástí stránky je také anketa, ve které mohou návštěvníci jednotlivé návrhy zhodnotit.


Demolice zchátralé České boudy, která byla kvůli vypuštění znečištěné odpadní vody od roku 1990 uzavřena, začala loni na konci září. Původní Česká bouda vznikla na vrcholu Sněžky v roce 1868, postupně se rozrůstala a turistům nabízela kromě hostince také taneční sál a ubytování.


Zdroj: ČTK

Komentáře

Načítám komentáře...