Britský architekt Norman Foster zvažuje stavbu v Praze

Jeden z neuznávanějších architektů na světě, lord Norman Foster zvažuje, že se bude podílet na stavbě obřího komplexu v jihovýchodní části Prahy. Na ploše by měly vzniknout rezidence, zařízení pro volný čas, kancelářské budovy a obchody. Informuje o tom sobotní Mladá fronta Dnes. Architekt proslul například stavbou...

Jeden z neuznávanějších architektů na světě, lord Norman Foster zvažuje, že se bude podílet na stavbě obřího komplexu v jihovýchodní části Prahy. Na ploše by měly vzniknout rezidence, zařízení pro volný čas, kancelářské budovy a obchody. Informuje o tom sobotní Mladá fronta Dnes.


Architekt proslul například stavbou londýnského Mostu tisíciletí, či rekonstrukcí bývalého Říšského sněmu (Reichstagu). V pátek podle listu strávil v Česku pouhých šest hodin. "Mám z toho velmi dobrý pocit. Myslím, že v Česku už existuje trh pro takový projekt," řekl Foster. Podobný komplex nedávno Foster postavil v italském Miláně.


Pozemky, které Foster navštívil, mají celkovou rozlohu 300 hektarů. Přibližně třetinu z toho vlastní firma MCA, jejíž ředitel Miloš Červenka Fosterovi nabídl, aby se stal hlavním architektem zamýšleného projektu.


Pokud by Foster souhlasil, bylo by to vůbec poprvé, co by se taková osobnost světové architektury podílela na české výstavbě tak velkého rozsahu, dodává list.


Zdroj: ČTK

Komentáře

Načítám komentáře...