V srpnu bude předán nový justiční areál

Bývalý areál kasáren v ulici Na Míčánkách v Praze 10 prožívá intenzivní proces přeměny na největší český soudní areál.

    <p>Bývalý areál kasáren v ulici Na Míčánkách v Praze 10 prožívá intenzivní proces přeměny na největší český soudní areál. Ten se zde rozhodlo vybudovat Ministerstvo spravedlnosti ČR. Akciová společnost PSJ holding v rámci tohoto rozsáhlého projektu vstupuje do závěrečné fáze stavby kaskádovité budovy o rozměrech cca 85 x 96 metrů se dvěma podzemními a šesti nadzemními podlažími.<br /></p>

Realizace justičního areálu počítá kromě novostavby s rekonstrukcí památkově chráněných neorenesančních budov bývalých kasáren. Předmětem dodávky PSJ holding pro generálního dodavatele, kterého představuje sdružení firem Skanska a Metrostav, je kompletní výstavba hlavní budovy bez dodávek silnoproudu, slaboproudu, topení, chlazení, ZTI a MaR. Své působení na zakázce společnost PSJ zahájila v únoru 2004 realizací rozsáhlé monolitické konstrukce v režii vlastního střediska monolitů. Kapacity PSJ byly zastoupeny i při provádění vyzdívek a vnitřních omítek ve dvou patrech rozsáhlé budovy a nyní se na dokončovacích pracech podílí malíři a skupina pracovníků střediska HSV. Část prací zajišťovala i dceřiná firma PSJ BRNO.

Dokončení celého projektu bylo dle smlouvy stanoveno na 31. srpna 2006. „V současné době je zkompletována vzorová jednací místnost, která nám nyní slouží jako předloha k doladění podoby dalších prostor celého justičního komplexu. Dále se provádí veškeré interiérové práce jako jsou malby, pokládka terasových schodišť, koberců a linolea, montáž sádrokartonových podhledů a vlysových podlah nebo osazení dveřních křídel včetně zárubní,“ uvedl projektový manažer PSJ holding Ing. Josef Noha.

Soudní areál Na Míčánkách nabídne soudní místnosti, dražební sál pro dvě stovky osob, studovnu určenou k nahlížení do spisů, kterou může najednou využívat až 80 osob, návštěvní halu i výslechové místnosti. Autory rekonstrukce objektu historicky chráněných kasáren jsou Luděk Hanzírek a Veronika Kubátová, nová budova vyroste podle návrhu Petra Olexy a Vladimíra Kružíka. Náklady investora na přestavbu celého areálu činí téměř 1,9 miliardy korun.
Zdroj: PSJ

Komentáře

Načítám komentáře...