Česká architektura a architekti nové Státní technické knihovny

Česká architektura a architekti nové Státní technické knihovny

Pražský ateliér Projektil dnes patří k nejzajímavějším architektonickým studiím u nás. Pojďme si tedy připomenout, co už má za sebou.

Za stavbu Centra ekologických aktivit ve Sluňákově projektil získal Grand Prix architektů.V posledních letech se Projektil zapsal do povědomí jako ateliér, který nedlouho po sobě vyhrál soutěž na dvě knihovny a za středisko ekologické výchovy Sluňákov získal Grand Prix Architektů za rok 2007. Stavba Národní technické knihovny v Praze v bezprostřední blízkosti fakulty architektury se již blíží do finále, Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové byla otevřena loni na podzim.

V české kotlině působí velice málo architektonických studií, jejichž tvorba se může řadit k současné kvalitní a zajímavé evropské architektuře, a která se věnuje i propojení a začlenění architektury do společenských struktur. Svěží styl Projektilu tyto české představy o přísné architektuře bourá.

Velmi důležitou součástí kreativní práce architektů tohoto studia je jejich spolupráce s předními českými designéry, grafiky, výtvarníky i teoretiky současného umění. Díky této otevřenosti se Projektil podílel na rekonstrukci dvou významných uměleckých prostor - galerií v centru metropole prezentujících současné umění - Galerie Václava Špály a TranzitDisplay.

V dejvickém areálu vysokých škol Projektil navrhl elegantní novou budovu Národní technické knihovny. Otevírat bude za pár měsíců. V městě moderní architektury Projektil realizoval novou knihovnu, která opravdu stojí za to.
Tři stavby studia Projektil, které byste rozhodně neměli minout:
1) Národní technická knihovna v Praze-Dejvicích
2) Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové
3) Centrum Sluňákov

-var-
Foto: GJF
Fotogalerii z výstavby Národní technické knihovny si můžete prohlédnout zde.

Komentáře

Načítám komentáře...