Dům si postavil z pivních lahví. Materiál sbíral 19 let

Ingenieri ve svém domě z lahví od piva
Ingenieri si z PET lahví postavil ložnici, koupelnu, obývák a kuchyňku. Dům dokončil před rokem. Je však rozhodnutý ve své velkolepé pivní myšlence pokračovat.

Autor:

Architektura může být i zábava, řekl si argentinský umělec Tito Ingenieri. A postavil dům ze 6 milionů pivních lahví. Nasbírat potřebný stavební materiál na takový dům nebylo jednoduché, stavebníkovi tento záměr sebral pár let života...

Než se do stavby mohl pustit, zabralo to dlouhých 19 let. Celou tu dobu poctivě sbíral lahve od piva - velkou část údajně vypil sám. Tomu se však nedá moc věřit, musel by totiž pít asi 1000 lahví denně…

Dům si postavil z lahví od piva

Ingenieri přiznává, že spoustu lahví našel na ulicích a nějaké posbíral i u sousedů. Dům stojí ve městě Quilmes poblíž Buenos Aires. Na rozdíl od našich pivních lahví se v Argentině používají častěji ty plastové, které se přece jen dají pro stavbu využít lépe.

Dům, který zpívá i varuje

Dům z lahví od piva

Jím navržený a postavený dům je totiž současně i hudebním dílem. Jak to? Když domem zavane vítr - a ve větrné Argentině je to skoro pořád, hraje na miliony lahví pokaždé jinou melodii. Není to samoúčelné; jižní vítr často přináší vysoké vlny od moře. Bývají tak silné, že mohou domy zaplavit. Pivní lahve tedy slouží jako jakýsi varovný systém: jak zafouká od jihu, je třeba chystat se na povodeň!

Architekt působící ve skupině BAR-my si z PET lahví postavil ložnici, koupelnu, obývák a kuchyňku. Dům dokončil před rokem. Je však rozhodnutý ve své velkolepé pivní myšlence pokračovat. Teď by si přál postavit z pivních lahví něco většího - konkrétně třípatrový maják.

Foto: www.isifa.com

Komentáře

Načítám komentáře...