Sluneční věž: Bydlet v ní můžete i vy

Sluneční věž

Autor:

S novým rokem se mnozí z nás porozhlížejí i po změně bydlení. Chcete-li bydlet v dosahu pražského metra, a přitom v jedné z nejzajímavějších staveb posledních let s výhledem na panoráma Prahy, nic vám v tom nebrání, jen dostatečný obnos peněz. Ve Sluneční věži jsou ještě byty volné…

Sluneční věž neboli SUN TOWER, ať jsme světoví, si své jméno opravdu zaslouží. Trojice architektonických ateliérů (VMS projekt, s. r. o., interiéry – ing. arch. Bořek Šípek, exteriéry – ing. arch. Karel Scheib a Tomáš Velinský) společně s realizátorem stavby UNISTAVEM, a. s., (hlavní stavbyvedoucí ing. Adam Koňařík) vytvořila jedinečné praktické i umělecké dílo. Architekt interiérů Bořek Šípek prohlásil, že se jedná o stavbu ve stylu avantgardní postmoderny. Celý sedmdesátimetrový dům o dvaceti jedna nadzemních a dvou podzemních patrech už na první pohled vzbuzuje představu dynamičnosti, rozevlátosti a prosvětlenosti. Oblé vlnovky ve spojitosti s betonem, hliníkem a sklem jsou jakoby výzvou pro sluneční paprsky. (Prosklení je na ploše 2050 m².) Byty svým půdorysem kopírují zvlněný tvar budovy.

Sluneční věž

Při vstupu do bytové jednotky stojíme jakoby na uzlu, z něhož se rozbíhají cestičky k jednotlivým obytným prostorám, které jsou díky prosklenému plášti zahlceny světlem. Prostřednictvím hliníkových slunolamů jsou však jednotlivé rezidence chráněny před nadměrným slunečním zářením. Výhledy z jednotlivých apartmánů připomínají pohledy z vyhlídkové věže nebo z letadla, rozlehlé prostory podpírají v čisté linii bílé sloupy, které jsou opakováním vnější podoby - vstupního portálu. Samozřejmostí jsou 2 osobní výtahy, 2 autovýtahy, kamerové systémy a čipové klíče.

Přestože je Sluneční věž postavena v Karlíně nedaleko Vltavy, není se třeba vody bát. Celý objekt byl izolován pomocí vodotěsných železobetonových konstrukcí spodní stavby - tzv. bílou vanou. Zahloubení samotných základů šlo až do 21 m pod úrovní terénu.

Sluneční věž

Na bezpečnost bydlení je kladen také velký důraz. Podlahy jsou kamenné nebo keramické, recepce je vybavena nejen strážní službou, ale především je propojena s jednotlivými byty videotelefony. Celé horní patro je určeno pro rekreaci obyvatel. Najdeme zde zimní zahradu, krytý bazén, saunu i infra saunu, otevřenou terasu a také ochoz kolem celého relaxačního centra.

Sluneční věž se začala stavět v dubnu 2008 a v září 2011 prošla úspěšnou kolaudací. Navíc stavba obdržela Cenu odborné poroty a Cenu architektů za Realitní projekt roku 2011. Přesto je řada pozoruhodných bytových jednotek stále ještě k mání, a to v ceně od 4800000 Kč za 2+kk (78 m² + ochoz 9,7 m² + 1 garážové stání) až po 15300000 Kč za 4+kk (198 m² + terasa 12,5 m² + ochoz 38 m² + 2 garážová stání). Pokud je vám to málo, můžete se zajímat i o rozsáhlejší apartmány o dispozici 5+kk a o rozloze až 350 m², zde však cena není zveřejňována. Chcete-li však něco neobvyklého, je ještě volný 3+kk o rozloze jen 97 m² bez ochozu s 2 garážovými stáními, ovšem se samostatnou zahradou o velikosti 475 m² za 9300000 Kč.


Foto: www.isifa.com

Komentáře

Načítám komentáře...