Domy pro exhibicionisty – domy jen ze skla

Dům ze skla 1

Autor:

Italská firma Santambrogio se specializuje na výrobu nábytku a interiérových dílů ze skla. A jak nejlépe prezentovat své výrobky než domem postaveným pouze ze skla.

Chcete doma celoskleněné umyvadlo? Nebo vanu? Postel? Sedačku? Není problém. Santambrogio se na tenhle materiál specializuje. V Miláně má speciální showroom, který je jednou velkou černou kostkou, ve které je nasvícený skleněný několikapatrový ateliér, kde se prodávají výrobky. Jejich mottem je vzájemná interakce člověka a jeho prostředí. Čistota a jednoduchost. Minimalismus v té nejjiskrnější formě.

Mezi netradičními stavbami jsme už měli zástupce:

Tahle firma navíc prezentovala svoje možnosti i tím, že postavila dva domy celé ze skla. Jeden v lesní krajině a druhý nad bazénem na břehu moře. Oba jsou samozřejmě jen prezentací toho, co jde. Skleněné tu je naprosto všechno. Jen podlahy jsou v některých místech dřevěné.

Ale nikdo tu nebydlí. Přece jen by nikdo asi nebydlel v takových domech, kde by bylo vidět ze zahrádky do vany. Jsou sice funkční co do vybavení, ale není v nich třeba klimatizace a větrání nebo vytápění.

Komentáře

Načítám komentáře...