Světová architektura: chata na americký způsob

Americká chata 3

Autor:

Když se v Čechách řekne víkendová chata, většina lidí si představí nějakou dřevěnou chajdu s půdorysem 5x5 m, dvěma patry a špičatou střechou. Ne tak ale v zahraničí. Tohle je jejich představa chatky.

Tahle chata je ve státě Washington v USA. Dnes tedy může vypadat zcela jinak, po tom, co tudy proletěla bouře Sandy. Ale pokud vydržela, pohled z ní mohl být úchvatný. Je totiž postavena na stráni nad jezerem a většina jejích stěn je ze skla. Fantastický výhled pak ještě umocňuje plochá střecha, na které je vyhlídková plošina.

Stavbu připravila architektonická kancelář MW/Works Architecture & Design. Snažila se o spojení okolní přírody a domu v co největším měřítku. A výsledek je ohromující. Spojení moderního domu s lesem a vodou je naprosto mystické. Podle zadání měla být tahle „chatka“ vyloženě odpočinkovým místem, kde nebude muset člověk dělat nic, jen odpočívat a relaxovat. To je splněno na více než 100 %. Jen se podívejte třeba na koupelnu, která má vlastní terasu, takže zuby si můžete čistit s výhledem na jezero.

Co vy na to? Líbil by se vám takový relax?

Komentáře

Načítám komentáře...