Světová architektura: ze starého supermoderní

Švýcarský dům  2

Autor:

Ani rekonstrukce nemusí být nudné a nemoderní. Ukázkou je budova z osmnáctého století v severním Švýcarsku, která je fantastickou ukázkou snoubení nového a starého.

Zrekonstruovat starý historický dům do původní podoby není dogma. Ano, je důležité brát to nejlepší ze stavby a doplnit to novým, lepším interiérem, technologiemi… Přesně to udělali architekti z amerického studia Oppenheim Architecture + Design švýcarského Huesler Architekten. Ti vytvořili dům pro sídlo firmy, které vytváří zcela novou dimenzi ve vztahu pracovníka, jeho pracovního místa a práce.

Výsledek působí neobyčejně moderně. Dům například vykopal základy a odhalil je světu. Místo sklepení tak je dole odpočinkové centrum s kuchyní, boxovacím pytlem, křesly a pohovkami. Prostě místo, kde zaměstnanci mohou relaxovat, udělat si oběd a přemýšlet v pohodě o nových nápadech.

DALŠÍ INSPIRACI Z ARCHITEKTURY NAJDETE ZDE:

Přízemí domu pak vytahuje speciální přístavba do zahrady. Zde jsou kanceláře a zasedací místnost. Přístavba je obložená dřevem, aby korespondovala s daným prostředím. V původní části budovy pak jsou kanceláře a také v přízemí velké kulturní centrum, které mohou využívat místní spolky, funguje jako místo pro konference, setkání, výstavy apod.

Komentáře

Načítám komentáře...