Světová architektura: Jeskynní hotel jako z doby kamenné

Corte San Pietro
Zvětšit fotografii

Tentokrát se vydáme tak trochu po stopách historie. Rozhodli jsme se totiž pro návštěvu nedávno zrekonstruovaného italského hotelu, který každým svým zákoutím připomíná, že jsme se ocitli v místě s opravdu hodně dlouhou tradicí.

Corte San Pietro
Foto: Corte San Pietro

Autor:

Mluvíme o jihoitalském městě Matera, což je jedno z vůbec nejstarších měst světa. O tom nakonec svědčí i fakt, že v tomto místě byly nalezeny nejvýznamnější důkazy o usídlení lidí, kteří zde žili už v době paleolitu.

Nejstarší část města nazvaná Sassi di Matera (můžeme přeložit jako Kameny Matery) je proto od roku 1993 součástí světového dědictví UNESCO. Jde totiž o to nejpůvodnější centrum města, kde se mimo spletité sítě uliček, věží, obranných zdí či vinných sklípků nachází také mnoho původních jeskyní.

ČTĚTE TAKÉ:

Ve zmiňovaném centru města se manželům Fernandovi a Marise Ponte, které velice nadchla místní atmosféra, podařilo najít opuštěné místo se základy ze 17. století. Rozhodli se jej zrenovovat a postavit zde rodinný hotel, který by zakonzervoval atmosféru místa a hostům by dokázal nabídnout útulné bydlení v přátelském prostředí.

Rekonstrukce celých 500 čtverečních metrů byla svěřena zkušené architektce Danielle Amoroso. Veškeré restaurátorské práce proběhly velmi šetrně k původním základům, aby nedošlo ke zbytečnému a nevratnému poničení historického odkazu, který byl v tomto místě zanechán.

Corte San Pietro
Foto: Corte San Pietro

Autor:

Interiérům hotelu Corte San Pietro dominuje samozřejmě kámen a ve velkém tu najdeme zastoupené i dřevo. Veškeré prostory jsou laděny do rustikálního stylu, který je ovšem šetrně doplněn i o moderní prvky. Kombinace světlejších zdí, tmavého dřeva a nábytku vytváří dynamický kontrast, který se podařilo do příjemné polohy změkčit zásluhou tlumeného a správně umístěného osvětlení.

Foto: Corte San Pietro

Komentáře

Načítám komentáře...

  • Architektura
  • Autor:
  • Vydáno:

Může vás zajímat

architektonické projektyhotel

Doporučujeme

Hledáte osvědčenou firmu na rekonstrukci?

Zadejte si poptávku v kategoriích: rekonstrukce,projekční činnost,kámen.
Najdeme Vám ověřené firmy a řemeslníky s referencemi od zákazníků jako například: Rekonstrukce showroomu zdravotnických přístrojů, Rekonstrukce bytu, nová koupelna a WC, Koupelna.