Světová architektura: Chata spojená s přírodou

Chata spojená s přírodou
Foto: Foto: Alejandro Wirth/JENDRETZKI LLC

Autor:

Postavit betonovou kostku v lesích Connecticutu, by bylo asi pořádné zvěrstvo. Tihle vlastníci však chtěli jít zcela opačnou cestou. Chtěli dům, který zapadne do krajiny.

Dům, který respektuje místní architektonický ráz domů. Jejich dřevěnou konstrukci, jednoduchost, efektivitu i vzhled. Pozvali si ke spolupráci architekta Pabla Jendretzki, který spolupracoval s Harold Tittman Design a Consulting LLC.

Dům uprostřed lesů tak splňuje požadavky do posledního detailu. Stavba má zastavěnou plochu 370 m². Základy jsou kamenné. Nesou pak stavbu z nelakovaného přírodního dřeva, která připomíná místní stavby. Samozřejmostí je pak sedlová střecha, která kombinuje šindele nad vedlejšími křídly a plech nad hlavním traktem.

Dispozice domu je zajímavá. Ve stupňovitém pozemku byl vybudovaný dům o dvou podlažích. V tom nižším je centrální kuchyně. Pravá část pak patří ložnici, levá herně. Třetí strana pomyslného T pak patří obývacímu pokoji. Nad částí s ložnicí je pak druhé patro, které je stejně koncipované. Jen nad hernou je vstup do domu.

Foto: Alejandro Wirth/JENDRETZKI LLC

Komentáře

Načítám komentáře...