Světová architektura: Dům, kde se nebudete nudit

Nova Lima House
Foto: Saraiva + Associados - Rafael Carrieri Fotografia

Autor:

Tento dům je prostě stvořený pro odpočinek. Tak se pojďte zasnít, nebo se třeba nechat inspirovat!

Přibližně 22 kilometrů od Belo Horizonte, pátého největšího města Brazílie, bychom našli město Nova Lima, které má přibližně 87 tisíc obyvatel a leží na jihozápadě země. V roce 2013 (dva roky od vytvoření návrhu) v této oblasti vyrostl velmi luxusní dům, pod nímž je podepsané architektonické studio S+A Brazil.

Pozemek má rozlohu 4 000 metrů čtverečních, což je opravdu slušný základ pro prostorný dům i rozlehlou zahradu. A přesně toho se pozemek také dočkal. Vůbec přitom nevadí, že majitelům vlastně slouží pouze jako prázdninový dům pro víkendy a období dovolených.

ČTĚTE TAKÉ:

Architekt Marcelo Montoro, který se postaral o vzhled stavby, dům rozdělil do čtyř odlišných bloků podle jejich účelu. V prvním bloku se nachází hned 8 pokojů, ateliér a toaleta. Druhý blok má společenský charakter, takže tu najdeme místnost s domácím kinem, obývací pokoj, jídelnu a vyhřívaný bazén. Třetí část domu slouží pro vaření, odpočinek a jako dětské hřiště. Poslední blok tvoří oddělenou rezidenci určenou pro návštěvy.

Nova Lima House
Foto: Saraiva + Associados - Rafael Carrieri Fotografia

Autor:

Před domem se nachází udržovaná zahrada s venkovním plaveckým bazénem. Sportovního využití si tu ale majitelé mohou užít dosyta. Na pozemek se totiž s přehledem vešel také tenisový kurt a další hřiště pro nejrůznější hry.

Architektonický návrh: Saraiva + Associados

Návrh interiéru: Piantina Arquitetura

Návrh zahrady: Yapó|Luiz Carlos Orsini

Fotografie: Saraiva + Associados - Rafael Carrieri Fotografia

Komentáře

Načítám komentáře...