Kde hledat literaturu o architektuře zdarma

Knihy o architektuře

Autor:

Chcete si něco přečíst o architektuře? Samozřejmě můžete navštívit naše stránky, ale pokud chcete odbornější texty, hledejte odborné knihy. Máme tady pro vás několik tipů na to, kde sehnat tuto literaturu zdarma.

Především vás musíme upozornit, že jde z drtivé většiny o anglicky psané knihy. Takže musíte umět tuto řeč, abyste se mohli do knih začíst. Ale tyto looky nabízejí tak ohromný potenciál, že tu najdete i vyloženě obrázkové inspirativní čtení, stejně jako třeba stará čísla zahraničních časopisů o bydlení apod.

A co vám nabízíme? Nic menšího než třeba Encyclopedia of 20th-century architecture. Nabízí ho ve svém portfoliu BookRix. Nabídka je však na tomto portálu široká. Zkuste vyhledávat slovo architecture (což je univerzální rada pro všechny další naše tipy) a uvidíte, co najdete.

Možná ještě větší nabídka je na serveru Book&pdf.com. Tady najdete takové věcičky, jako je Architecture: The Making of Metaphors by Barie Fez-Barringten. Vše si můžete stáhnout ve formátu pdf do svého počítače nebo čtečky. Ale jsou tu i vyloženě odborné texty, jako například o architektonických výkresech, principech plánování vodních zdrojů v architektuře apod. Výhodou je, že tu najdete i knihy jiných jazyků, jako například němčinu.

Kam dál?

Pojďme si pěkně heslovitě některé další portály představit:

Knihy o architektuře

  • Getfreeebooks: Nevelká nabídka, ale zato taková, kterou jinde volně ke stažení nenajdete
  • Project Gutenberg: Přes 49 000 volných knih představuje tenhle malý projekt. Mezi nimi jsou i samozřejmě architektonické knihy, takže si tu můžete stáhnout Johna Ruskina – The Poetry of Architecture
  • E-booksdirectory: Zde stáhnete knihy z různých zdrojů, třeba i z Projectu Gutenberg. Jde většinou o historické knihy, takže tu najdete i data vydání jako 1908, 1888 apod.
  • Archive: Méně přehledné, ale zato ohromující množství knih a textů o architektuře
  • Archdaily: Internetový portál o architektuře nabízí velké množství architektonických průvodců po městech světa

Komentáře

Načítám komentáře...