Netradiční architektura: Kvádr v bytě

Appartamento T
Zvětšit fotografii
Foto: Marcello Mariana

Autor:

Velký byt, který prošel rekonstrukcí. Ovšem velmi, ale velmi netradičně. Nejsou v něm klasické příčky, jak je známe. Je v něm pouze vetknutý kvádr.

Dramatická rekonstrukce starého bytu studiem Arkham Project vnořila do velkého prostoru bytu velký kvádr z černého kartáčovaného hliníku. Ten v sobě ukrývá prostor obsahující koupelny, šatní skříň, velkou audioknihovnu i prostor pro systémová zařízení.

Přesto je zbytek rozdělený na jednotlivé sekce. Ale ne tradičními příčkami, ale velkými skleněnými stěnami s ukrytými rámy. Takže celým bytem lze prohlédnout z jednoho konce na druhý. Je tedy vidět z kuchyně na jedné straně až do ložnice s jedním lůžkem na straně druhé. Mezi tím je ale ložnice s dvojpostelí i zvláštní sprcha ve skleněném meziprostoru. Samozřejmě, že všude jsou závěsy, které mohou tyto prostory oddělit.

Asi nejvýraznějším místem celého bytu je pak audioknihovna s poslechovým místem. Je to taková intimní jeskyně obložená černými MDF deskami, které ostře kontrastují s otevřeností ostatního bytu.

Foto: Marcello Mariana

Komentáře

Načítám komentáře...

  • Architektura
  • Autor:
  • Vydáno:

Může vás zajímat

interiér

Doporučujeme

Hledáte osvědčenou firmu na rekonstrukci?

Zadejte si poptávku v kategoriích: <a href="http://www.nejremeslnici.cz/c/rekonstrukce-1">rekonstrukce</a>,<a href="http://www.nejremeslnici.cz/c/architekt-92">architekt</a>.
Najdeme Vám ověřené firmy a řemeslníky s referencemi od zákazníků jako například: Koupelna, Celková rekonstrukce bytu 80m2 3kk, Rekonstrukce bytového jádra.