Netradiční architektura: Let draka

Dragonfly
Zvětšit fotografii
Foto: Treehotel

Autor:

Dnešní výlet po zajímavé architektuře budeme absolvovat mezi kmeny stromů. Tady, vysoko nad zemí, se vznáší Dragonfly z oceli, dřeva a skla.

Ano, jde o stromový dům, který je vizitkou studia Rintala Eggertsson Architects. Jde o jeden z největších stromových domů vůbec. Vždyť má podlahovou plochu 52 metrů čtverečných a váží 22 tun. Zavěšen ovšem není na stromech, ale je postaven na ocelových pilířích, které jsou zaražené do země těsně u stromů, se kterými je svírají ocelové pásky. Při čelním pohledu tak vůbec tyto sloupy neobjevíte.

Dům je postavený z oceli, dřeva a obložený cortenovým plechem. Jeho rez pak celkem snadno zapadá do přírody a dělá čest jménu domu.

Samozřejmě, že nesmí chybět ani ohromná okna, která shlíží do nádherného údolí. Uvnitř pak je všechno, na co je člověk klasicky zvyklý – toaleta, koupelna, umývárna, kuchyně… Dragonfly je nabízen k pronájmu. Může sloužit jako netradiční konferenční místo, stejně jako víkendový dům, protože tu jsou ložnice pro čtyři osoby.

Komentáře

Načítám komentáře...

  • Architektura
  • Autor:
  • Vydáno:

Může vás zajímat

architekt

Doporučujeme

Hledáte dobrou firmu na návrh a realizaci interiéru?

Zadejte si poptávku v kategoriích: <a href="http://www.nejremeslnici.cz/c/navrhy-a-realizace-interieru-894">návrhy a realizace interiérů</a>,<a href="http://www.nejremeslnici.cz/c/architekt-92">architekt</a>.
Najdeme Vám ověřené firmy a řemeslníky s referencemi od zákazníků jako například: Návrh interiéru bytu 2+kk, Kuchyně, Návrh interiéru garsonky.