Na prodej: Dům s vlastním vodopádem

Dům s vodopádem
Foto: Houlihan Lawrence

Autor:

V americkém Rhinebecku byl v roce 1985 postaven zajímavý dům. Je moderní, prosklený, uprostřed přírody. Ale hlavně má vlastní skutečný vodopád.

Kdybyste jeli po řece Hudson proti proudu, dostali byste se po několika desítkách kilometrů až do vesničky Rhinebeck. Není ničím výjimečná. Nikde se o ní moc nepíše. Jen 7000 obyvatel je v porovnání s nedalekým gigantickým New Yorkem jako samota u lesa. Ale na skutečné samotě ještě za obcí se pak rozkládá pozemek o rozloze 10 hektarů. A právě tohle je nejslavnější místo celého Rhinebecku.

V roce 1985 si zde architekt Steve Mensch postavil dům s vlastním vodopádem. Není to žádná zahradní fontánka, ale skutečný vodopád na řece (pozor – není to Hudson), který má osmnáct metrů na výšku. Na jedné straně pak na vysokém betonovém soklu stojí dům, který je naprosto dokonalým místem pro odpočinek, relaxaci a inspiraci. Steve Mensch v něm pracoval mnoho let a vytvořil v něm většinu svých domů.

Nyní je dům za téměř 9 milionů dolarů (225 milionů korun) na prodej. Nový vlastník v něm získá unikátní místo pro život, kde třeba bude domek pro návštěvy s dvojicí ložnic, kuchyní a jídelnou situovanou do samostatného pavilonu apod. Základ konstrukce je dřevo, sklo a plech. Ten byl vybrán pro jeho patinu, která se přizpůsobuje okolní přírodě. Zajímavostí je, že přístup k domu je prezentován jak po silnici (je zde venkovní stání i garáž), tak i po vodě. Ano, dům má na říčce i vlastní molo.

Foto: Houlihan Lawrence

Komentáře

Načítám komentáře...