Světová architektura: Pohled na zátoku Svatého Vavřince

Dům u zátoky sv. Vavřince
Foto: Adrien Williams

Autor:

Kdybyste měli stejně úžasný výhled, jako majitel pozemku nad kanadskou zátokou Svatého Vavřince, taky byste jej chtěli využít bezezbytku. Je to lepší než televize.

Majitel se rozhodl, že to opravdu bude to hlavní, co dům nabídne. Bude pohodlný, krásný, ale hlavně ten výhled. Na pozemku bývala stará dřevěná stodola, která ovšem po silných větrech nevydržela. A tak základy posloužily pro stavbu domu nového. Ze stodoly pak zůstala i posuvná vrata, která zakrývají sklad techniky a dřeva hned vedle vstupních dveří.

Dům samotný není nijak překvapivý. Je to vlastně klasický kvádr s velkými okny, kde ovšem v přízemí jsou prostory soukromé a v patře pak prostory společenské. Tohle netradiční rozdělení je dáno tím, že kuchyně a obývací pokoj mají díky ohromným oknům skvělý výhled.

Dům u zátoky sv. Vavřince
Foto: Adrien Williams

Autor:

Především ten obývací pokoj, který má posezení umístěné v předsazeném kvádru. Krásný výhled se tak rozšiřuje na tři světové strany a stává se z něj ohromující zážitek. Úžasné západy slunce na Cap-à-l'Aigle, bouře i silné zimní větry dělají z oken divadelní jeviště, kde se děje neustále něco nového.

  • Architekt: ACDF Architecture
  • Lokace: Cap-à-l'Aigle, Quebec
  • Foto: Adrien Williams

Komentáře

Načítám komentáře...