Netradiční architektura: Ve stodole dům

 Camponovo Baumgartner Architekten - Casa C
Foto: José Hevia

Autor:

Ve švýcarském horském městečku Reckingen stojí mnoho starých stodol. A jedna z nich, sto let stará, v sobě ukrývá poklad. Luxusní, pohodlné a moderní bydlení, i když zvenku vypadá stále na svých sto let.

Jak už to bývá, místní regule nedovolují zbourat takovou starou stodolu, která ukazuje, jak se dřív stavělo. A tak majitelé přistoupili ne k rekonstrukci, ani ne k demolici, ale k vestavbě. Dovnitř vestavěli nový dům, který ven vyhlíží skrz původní okna. I když ta jsou různě posunuta, takže vždy nějaká část starého domu je ve výhledu z nového domu. Je to připomínka toho, co je venku. Co je základem.

Nová část je postavená taktéž ze dřeva. Interiér je pak postaven kompletně z dřevěných desek. Místy jsou prořezávané. Zajímavé je i rozvržení. V podélné ose, jako by byl dům rozpůlen a posunut vůči sobě. Jedna polovina vnitřku tak je na jedné straně přilepena k původní zdi, druhá strana má meziprostor.

 Camponovo Baumgartner Architekten - Casa C
Foto: José Hevia

Autor:

Samozřejmě, že ani původní stavba neušla úpravám. Především musela být položena kompletně nová střecha, která nakonec musí být nesena novým krovem, ten původní zub času už nahlodal příliš.

Komentáře

Načítám komentáře...