Světová architektura: Bazénový dům

Pool House
Foto: Justin Alexander

Autor:

Dům, který vám budeme dnes představovat, získal v roce 2013 hned dvě ceny – za přístavbu a za adaptaci původního domu. Už to ukazuje, že nejde o obyčejný dům. Tady je základem a spojovacím prvkem bazén.

Starý jednopatrový dům ve městě Randwick v australském Novém Jižním Walesu potřeboval změnu. Změnu zásadní. Potřeboval zvětšit prostor, přistavět dům a zrekonstruovat ten starý. A k tomu byl požadavek na pěkný bazén.

Architekt Luigi Rosselli a projektový architekt Carl Rutherfoord pak připravili dvoupatrovou přístavbu, která je se starým jednopatrovým domem spojena chodbou a bazénem. Ano. Bazén do U je spojnicí mezi velkými francouzskými okny starého domu, celou jednu stranu nové přístavby obkličuje a zahýbá za roh až ke kryté terase.

Ta je vytvořena převislým druhým patrem přístavby. Pod ním je dřevěná terasa s moderním grilem. Moderna je vidět i třeba na zastínění, kde okna mají posuvné žaluzie s horizontálními lamelami. Ty jsou navíc elektricky ovládané, takže je možné nechat okenici zavřenou, ale pootevřít jen lamely.

Komentáře

Načítám komentáře...