Spořitelna Wüstenrot do března zdvojnásobila zisk

Stavební spořitelna Wüstenrot v prvním čtvrtletí letošního roku zvýšila zisk na 46,1 milionu korun z 22 milionů ve stejném období předchozího roku. Celková aktiva meziročně vzrostla o více než tři miliardy na 15,5 miliardy korun, řekla ČTK mluvčí Helena Dušková. pořitelna měla ke konci března 392 tisíc klientů,...

Stavební spořitelna Wüstenrot v prvním čtvrtletí letošního roku zvýšila zisk na 46,1 milionu korun z 22 milionů ve stejném období předchozího roku. Celková aktiva meziročně vzrostla o více než tři miliardy na 15,5 miliardy korun, řekla ČTK mluvčí Helena Dušková.

pořitelna měla ke konci března 392 tisíc klientů, kteří u ní naspořili přes 13 miliard korun. Lidé u spořitelny uzavřeli smlouvy na celkových více než 61 miliard korun.

Nárůst zájmu o stavební spoření přitom pokračoval i v dalších měsících, v samotném dubnu banka uzavřela téměř 13 tisíc nových smluv a od počátku roku tak má 42 tisíc nových klientů.

Stavební spořitelna Wüstenrot působí na českém trhu od roku 1993, majoritním akcionářem je německá společnost Wüstenrot. Kromě stavebního spoření na českém trhu v rámci skupiny Wüstenrot působí ještě životní pojišťovna a nedávno zahájila činnost hypoteční banka.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...