Zájem klientů o úvěry Stavební spořitelny České spořitelny stoupá

Zájem klientů o úvěry Stavební spořitelny České spořitelny stoupá

Stavební spořitelna České spořitelny zaznamenala v prvním poletí letošního roku meziroční nárůst objemu úvěrových obchodů o 27 procent. V prvním pololetí 2003 poskytla celkem 11.523 nových úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů v objemu 2,3 mld. Kč. “Rostoucí zájem klientů v oblasti úvěrových obchodů...

Stavební spořitelna České spořitelny zaznamenala v prvním poletí letošního roku meziroční nárůst objemu úvěrových obchodů o 27 procent. V prvním pololetí 2003 poskytla celkem 11.523 nových úvěrů ze stavebního spoření a překlenovacích úvěrů v objemu 2,3 mld. Kč.

“Rostoucí zájem klientů v oblasti úvěrových obchodů očekává Stavební spořitelna České spořitelny také v druhé polovině roku,“ sdělil Friedrich Weiss, člen představenstva a náměstek generálního ředitele Stavební spořitelny České spořitelny a dodal: „Předpoklad vývoje podporuje mj. skutečnost, že od ledna 2003 využilo téměř 2500 klientů možnost rezervovat si úvěr ze stavebního spoření.“

Počet poskytnutých úvěrů i jejich výše vykazují vzestupný trend. Jen v červnu 2003 vzrostl počet poskytnutých úvěrů ze stavebního spoření ve srovnání se stejným obdobím loňského roku o 43,3 procent, jejich výše o 67,4 procent. Počet překlenovacích úvěrů vzrostl meziročně za toto období o 56,4 procent, jejich výše o 108 procent.

Klienti Stavební spořitelny České spořitelny využívají prostředky ze stavebního spoření nejvíce na pořízení staršího bytu nebo rodinného domu. Stavební spořitelna České spořitelny ale zaznamenala také nárůst u investic na stavbu rodinných domů a koupi nových bytů. Klienti v prvním pololetí roku 2003 investovali do rekonstrukcí a modernizací svého stávajícího bydlení či využili prostředky na ostatní investice spojené s bydlením.

Stavební spoření svými výsledky potvrzuje svou pozici nejdostupnějšího a nejčastěji využívaného prostředku financování individuálních bytových potřeb obyvatel ČR. Jako takové úspěšně naplňuje svou roli jednoho z pilířů státní bytové politiky a sociální politiky vůbec.

-SSČS-

Komentáře

Načítám komentáře...