Česká spořitelna vydá hypoteční zástavní listy za dvě mld. Kč

Česká spořitelna vydá emisi hypotečních zástavních listů v objemu dvě miliardy korun. Dluhopisy o jmenovité hodnotě milion korun jsou úročeny 4,5 procenta ročně. Splatné jsou v roce 2010, informovala mluvčí banky Klára Gajdušková. Hypoteční zástavní listy mají vyšší výnosnost než většina ostatních běžně dostupných...

Česká spořitelna vydá emisi hypotečních zástavních listů v objemu dvě miliardy korun. Dluhopisy o jmenovité hodnotě milion korun jsou úročeny 4,5 procenta ročně. Splatné jsou v roce 2010, informovala mluvčí banky Klára Gajdušková.
Hypoteční zástavní listy mají vyšší výnosnost než většina ostatních běžně dostupných investičních příležitostí. Jejich atraktivitu zvyšuje i to, že výplata úroků nepodléhá dani z příjmu. Navíc s nimi lze obchodovat před datem splatnosti.


Odborníci je považují za bezpečnou a výhodnou investici. Jsou kryté dvojím způsobem - pohledávkami z hypotečních úvěrů a zástavním právem k nemovitosti.


Vydávat hypoteční zástavní listy může v tuzemsku deset bank, a to největší emitent Hypoteční banka, dále Komerční banka, Česká spořitelna, ČSOB, Raiffeisenbank, GE Money Bank, Živnostenská banka, HVB Bank, Wüstenrot hypoteční banka a eBanka. Většina z nich také dluhopisy již emitovala.


Zdroj: Česká spořitelna, a.s.

Komentáře

Načítám komentáře...