Hypoteční banka vydala novou emisi HZL

Hypoteční banka, největší emitent hypotečních zástavních listů (HZL) na tuzemském finančním trhu vydala svou 31. emisi HZL.

    <p>Hypoteční banka, největší emitent hypotečních zástavních listů (HZL) na tuzemském finančním trhu vydala svou 31. emisi HZL v objemu 2,5 mld. Kč. Dluhopisy jsou úročeny pevnou úrokovou sazbou ve výši 4,6 %, jejich splatnost je 5 let a nominální hodnota jednoho kusu činí 10 000 Kč. HZL nesou ISIN CZ0002000797 a bude je možné zakoupit prostřednictvím elektronické služby Patria Direct, kterou si klienti ČSOB mohou zřídit na pobočkách této banky.</p>

„Obchodní výsledky za první kvartál letošního roku jen potvrdily stále rostoucí trend zájmu o hypoteční úvěry. Současný stav i očekávaný vývoj nás proto vede k tomu, že vydáváme během relativně krátkého období již druhou emisi hypotečních zástavních listů, kterými se tyto úvěry financují,“ konstatuje Marek Krejčí, ředitel odboru refinancování a HZL Hypoteční banky.

Hypoteční zástavní listy jsou volně obchodovatelné cenné papíry. Pokud jsou využity na financování hypoték určených na investice do nemovitostí, jsou jejich úrokové výnosy osvobozeny od daně z příjmů. HZL jsou kryty dvojím způsobem – zástavním právem k nemovitostem a pohledávkami z hypotečních úvěrů. Díky kombinaci zajímavého výnosu a nízké míry rizika patří k nejefektivnějším a také nejoblíbenějším investicím na tuzemském kapitálovém trhu.

Hypoteční banka vydala k dnešnímu dni již 31 emisí HZL v celkovém objemu 60,1 mld. Kč, z toho v oběhu je v současné době 24 emisí ve výši 45,8 mld. Kč. K 31. březnu 2005 činily HZL banky 35 % objemu všech těchto cenných papírů v oběhu v České republice.

Zdroj: Hypotéční banka

Komentáře

Načítám komentáře...