Konec byrokracii při stavbě fotovoltaiky na střeše domu

Solární systém Bramac

Autor:

Poslanci schválili novelu energetického zákona, která mění pravidla při udělování licencí pro fotovoltaické elektrárny. Především ti, kteří chtějí mít fotovoltaické panely na střeše domu, budou mít radost.

Zákon ukládá, že malé fotovoltaické elektrárny do výkonu 10 kW budou schvalovány bez licencí. Jde tedy o malé fotovoltaické elektrárny použité na domy, které dosud musely absolvovat ohromné byrokratické kolečko, aby mohly být nainstalovány.

Nyní bude vše jednodušší. Samozřejmě, že i tady je nějaká ta omezující podmínka a nějaké to pověstné „ale“. Tou první je, že většina vyrobené energie bude muset být spotřebována přímo výrobcem. Pak samozřejmě vše musí být posvěceno distributorem a dům musí být pro takový přenos energie do sítě připraven.

Poslední věc se týká ceny. Samozřejmě, že přeposílání přebytečné energie do sítě nebude dotováno. Takže cena za kWh bude tržní. Ve výsledku to tedy znamená, že solární panely nevynesou ani korunu, v nejlepším případě pokryje přebytek výkonu jeho dodávku z distribuční sítě.

Titulní foto: Bramac

Komentáře

Načítám komentáře...