Zdařilá rekonstrukce domu ze třicátých let

Dům Wayside
Foto: Martin Gardner

Autor:

V červenci tohoto roku byla dokončena rekonstrukce domu ve Velké Británii, který byl postavený ve třicátých letech minulého století. I když se dům posunul do tohoto tisíciletí, stále vyznává tradiční hodnoty a klasický styl.

Dům Wayside
Takhle vypadal dům dřív. Foto: Martin Gardner
Důvodem pro celou rekonstrukci byla hlavně změna situačního plánu interiéru, který neodpovídal moderním potřebám. Bylo zapotřebí více jej zpřístupnit, propojit mezi sebou a hlavně vytvořit kontakt se zahradou, kde byl vytvořen nový velký bazén.

Proto ve studiu OB Architecture upravili místnosti už od samého vstupu do domu. Logicky byly rozděleny části na vstupní halu, lodžii, kuchyni s jídelnou, společenskou část a na soukromé ložnice.

Majitelé chtěli sice moderní bydlení, ale v tradičním designu, který by nijak nenarušoval vzhled budovy. Povedlo se to velmi dobře. Na první pohled je vše velmi staré a tradiční. Ale stačí se podívat lépe a zaznamenáte, že i když je nábytek nebo obložení ze dřeva, není to žádný návrat do minulosti, ale jde o pěkný moderní styl.

Velmi zajímavé jsou i koupelny, které jsou elegantní a moderní a jejich posun k tradicím znamenají volně stojící oválné vany, které však jsou obaleny leštěným nerezem.

Foto: Martin Gardner

Další projekt studia OB Architecture na našich stránkách

Komentáře

Načítám komentáře...