Plynové přípojky půjde financovat kotlíkovou dotací

Plynoměr

Autor:

Takzvaná kotlíková dotace, tedy příspěvek státu na výměnu kotlů, bude moci do sebe zahrnout nejen výměnu samotného kotle, ale třeba i oživení nevyužívané plynové přípojky.

Až 85 % dotaci z maximální částky 150 000 Kč bude možné získat na výměnu starého kotle na pevná paliva za jiný, ekologičtější zdroj a tzv. mikro-energetická opatření. Jenže výše podpory závisí také na použitém palivu. Nejhůře vycházejí kotle na uhlí, lépe pak kombinované nebo na plyn. Mnoho lidí se tak postupně může zase dostat do situace, kdy přemýšlí nad vhodností topení tuhými palivy. Nevyužívaná přípojka plynu tak může být jednou z cest, jak tento problém vyřešit. Jenže až do teď nebylo jasné, jestli její znovuotevření bude zahrnuto do možné dotace.

Mohlo by vás zajímat

Po jednání Energetického regulačního úřadu (ERÚ), Ministerstva průmyslu a obchodu i Ministerstva životního prostředí však bylo dohodnuto, že kotlíková dotace se bude týkat nejen pořízení samotného kotle a úpravy rozvodů v domě a úpravy spalinové cesty, ale zahrne do sebe i oživení plynové přípojky.

Titulní foto: Thinkstockphotos.com

Komentáře

Načítám komentáře...