Betonová podlaha – rekonstrukce pomocí lehkého betonu Liapor Mix

Realizace Liapor Mix
Upravíme do požadované výšky stahovací latí

Autor: Liapor

Lehký beton Liapor Mix má mnoho výhod. K těm hlavním patří skvělé tepelně izolační vlastnosti a velmi nízká objemová hmotnost (v porovnání s běžnými betony). Díky tomu tolik nezatěžuje nosné konstrukce a manipulace s ním je snazší. Je proto ideální nejen pro použití v novostavbách, ale především při rekonstrukcí podlah i u starších domů.

Co je lehký beton

Lehký keramický beton (keramzitbeton nebo Liaporbeton) je tepelně izolační beton z keramického kameniva Liapor (keramzitu). Je pevný a trvanlivý jako běžné betony. Díky keramzitu má však ještě celou řadu dalších výhod, jako jsou již zmíněná nízká objemová hmotnost, skvělé izolační vlastnosti, snadná opracovatelnost, mrazuvzdornost, žáruvzdornost apod.

Lehký beton pro realizace betonových podlah

Liapor

Autor: Liapor

Lehký beton je vhodné použít pro rekonstrukce podlah v bytech, domech i nebytových prostorách, nebo pro realizace podlah nových. Podklad z lehkého, tepelně izolačního betonu bude skvěle sloužit i pod podlahovým vytápěním a vrstvou anhydritu. Podlahy z Liapor Mixu lze použít prakticky všude. Jistá omezení jsou ale při realizacích na dřevěných stropech. Zde je lepší volbou realizace suchých plovoucích podlah s podsypem z kameniva Liapor.

Postup rekonstrukce podlahy pomocí lehkého betonu Liapor Mix

  • Starý podklad musíme dobře očistit a lehce zvlhčit. U opravdu hodně poškozeného podkladu se doporučuje použít před aplikací lehkého betonu penetraci.
  • Směs Liapor Mix smícháme podle návodu s vodou v míchačce, případně ručně. Mícháme cca 2 až 3 minuty. Je velmi důležité nemíchat vysokou rychlostí (například pomocí rychlostní vrtačky). V případě jejího použití musí být otáčky poměrně nízké, aby nedošlo k znehodnocení směsi.
  • Vzniklý lehký beton se lije na podklad a upravuje se klasicky stahovací latí a běžným zednickým hladítkem do požadované výšky. Minimální výška vrstvy není striktně stanovena, ale doporučuje se od 5 cm výše.
  • Není potřeba vytvářet dilatační spáry, protože beton nepraská a dobře se spojí nejen s okolním materiálem, ale také s vrstvou, kterou jsme například udělali předchozí den.
  • Namíchanou směs je nutné okamžitě zpracovat, protože je rychleschnoucí.
  • Podlaha z lehkého betonu bude pochozí již za 24 hodin. Celková doba vysychání je 5 až 7 dnů v závislosti na stavu stavby, prostředí v místnosti a ročním období (teplota, vlhkost, možnost větrání apod.).
  • Před položením nové podlahy (dlažby, laminátové, dřevěné atd.) je potřeba ještě na nový povrch z lehkého betonu aplikovat finální hladkou vrstvu. Lze použít anhydrit, samonivelační stěrku a další materiály na bázi cementu.

Více informací o realizaci betonových podlah pomocí Liapor Mixu najdete na www.liapor.cz.

Další využití lehkého betonu

Kromě rekonstrukce podlah může Liapor Mix sloužit jako lehká a rychle proveditelná výplň například kleneb, trámových stropů, ochrana rozvodů inženýrských sítí atd.

Kde koupit Liapor Mix

Směs pro přípravu lehkého betonu Liapor Mix 30 l (20 kg) můžete zakoupit on-line v e-shopu výrobce obchod.liapor.cz nebo v obchodní síti Liapor a stavebninách DEK po celé ČR.

Liapor

Komentáře

Načítám komentáře...