Co všechno může umět zabezpečovací ústředna III.

Dnes se ještě jednou vrátíme k možnostem kanadských bezpečnostních ústředen DSC POWER. V minulých článcích jsme probrali funkce interkomu, hlasové nápovědy, dálkového ovládání z telefonního přístroje a spolupráci s automatizací domácnosti. Dnes se budeme věnovat dalšímu doplňkovému modulu – termostatu pro řízení...

Dnes se ještě jednou vrátíme k možnostem kanadských bezpečnostních ústředen DSC POWER. V minulých článcích jsme probrali funkce interkomu, hlasové nápovědy, dálkového ovládání z telefonního přístroje a spolupráci s automatizací domácnosti. Dnes se budeme věnovat dalšímu doplňkovému modulu – termostatu pro řízení teploty ve střeženém objektu.

Termostat může pracovat buď samostatně, nebo ve spolupráci s bezpečnostní ústřednou. Přitom je k jedné ústředně možné připojit až čtyři termostaty.

Vlastní termostat má výstupy pro ovládání topení (ve dvou stupních intenzity vytápění), pro ovládání chlazení (ve dvou stupních intenzity chlazení) a výstup pro ovládání ventilátoru nebo oběhového čerpadla. Přitom lze zvolit, zda výstup pro ventilátor se bude automaticky spínat při zapnutí topení, nebo zda bude možné výstup ovládat pouze ručně.

Termostat má čtyři provozní stavy – den, noc, speciální režim (např. temperování rekreačního objektu po dobu nepřítomnosti) a vypnuto. Kromě teplotního čidla, které je umístěno uvnitř tělesa termostatu, lze připojit i několik dalších teplotních snímačů v jiných místnostech. Vyhodnocovací elektronika pak vytvoří ze všech teplotních snímačů průměrnou teplotu a ovládá zařízení podle tohoto průměru.

Je možné připojit i jeden snímač venkovní teploty a na displeji se potom ukazuje nejenom vnitřní (nebo průměrná vnitřní) teplota, ale i teplota venkovní.

Plně využít všech možností termostatu lze po jeho propojení s bezpečnostní ústřednou. Na ovládací klávesnici bezpečnostního systému se v tom případě zobrazuje vnitřní i venkovní teplota a z klávesnice je možné termostat nastavovat a programovat. Teplotní režimy mohou být řízeny podle časových harmonogramů bezpečnostního systému až na 30 dní dopředu.

Termostat se zároveň může řídit i režimy bezpečnostního systému. Například zapnutí alarmu do režimu „DOMA“, kdy bezpečnostní systém střeží vybrané části bytu nebo domu během spánku uživatelů, může automaticky přepnout termostat do režimu nočního vytápění, zapnutí bezpečnostního systému při odjezdu z rekreační chalupy automaticky nastaví temperování objektu na nezámrznou teplotu a podobně. Pomocí modulu pro telefonické řízení bezpečnostního systému je možné nastavovat parametry termostatu i na dálku pomocí tlačítkového telefonního přístroje. Přitom lze nejenom přepínat mezi provozními režimy, ale je dokonce možné přímo nastavovat požadované teploty v jednotlivých režimech.

www.acces.cz

Komentáře

Načítám komentáře...