Zálohování telefonní linky mobilním telefonem

Pokud zabezpečovací zařízení předává informace o poplachu po telefonní lince, může docházet k tomu, že při poruše linky se důležité informace nedostanou tam, kam mají. Aby se zaručil garantovaný přenos informací, můžeme použít modul pro zálohování telefonní linky GSM telefonem. Jestliže je státní telefonní linka v...

Pokud zabezpečovací zařízení předává informace o poplachu po telefonní lince, může docházet k tomu, že při poruše linky se důležité informace nedostanou tam, kam mají.

Aby se zaručil garantovaný přenos informací, můžeme použít modul pro zálohování telefonní linky GSM telefonem.

Jestliže je státní telefonní linka v pořádku, modul nijak neovlivňuje příchozí ani odchozí hovory na státní lince. Pokud je stav telefonní linky vyhodnocen jako nevyhovující, modul se chová jako simulátor telefonní linky a nahrazuje ji, takže zařízení, které je na telefonní linku připojeno (ústředna EZS, telefonní přístroj, hlasový komunikátor…), může dále komunikovat. Zařízení přitom automaticky rozpoznává volané číslo a přidává k němu meziměstskou předvolbu, takže není nutné programovat do bezpečnostní ústředny nebo do hlasového komunikátoru zvláštní čísla pro pevnou linku a zvláštní čísla pro volání přes mobilní telefon.

Připojený mobilní telefon lze využít i pro příjem příchozích hovorů, přičemž modul poskytuje vyzváněcí tón pro vnitřní linku, takže je možné tímto způsobem telefonicky ovládat třeba zabezpečovací zařízení nebo zařízení automatizace domácnosti, a to i v případech, kdy v objektu není zavedena pevná telefonní linka.

Pokud modul zálohuje pevnou linku, může pracovat i jako jednoduchá GSM brána: při vytočení čísla modulu začne vyzvánět váš telefonní přístroj, připojený k zálohované pevné lince.

Jedinou nevýhodou tohoto modulu je, že není možné přes GSM telefon zálohovat datové hovory. To znamená, že modulem nemohou být zálohovány faxové přenosy, připojení k Internetu a podobně.

www.acces.cz

Komentáře

Načítám komentáře...