Fond bydlení vydá nejvíce na výstavbu nájemních bytů a bytů v DPS

Státní fond rozvoje bydlení vydá v příštím roce nejvíce prostředků na výstavbu nájemních bytů a bytů v domech s pečovatelskou službou (DPS), a to 2,85 miliardy korun. "Prostředky umožní výstavbu zhruba 4.700 nájemních bytů a 1.450 bytových jednotek v DPS," řekl ředitel fondu Jan Wagner. Celkem v příštím roce plánuje...

Státní fond rozvoje bydlení vydá v příštím roce nejvíce prostředků na výstavbu nájemních bytů a bytů v domech s pečovatelskou službou (DPS), a to 2,85 miliardy korun.

"Prostředky umožní výstavbu zhruba 4.700 nájemních bytů a 1.450 bytových jednotek v DPS," řekl ředitel fondu Jan Wagner.

Celkem v příštím roce plánuje fond na programy bydlení poskytnout 8,5 miliardy korun, což je o miliardu více než letos.

Letos měl fond na výstavu nájemních bytů a bytů v DPS určeno šest miliard korun. Úkolem fondu bydlení je však podle Wagnera pokračování zejména v programu financování oprav panelových domů, podpory mladých domácností při pořízení prvního bydlení a poskytování úvěrů na opravy a modernizace bytových domů. Peníze proto byly pro příští rok na tento program rapidně sníženy.

Na výstavbu nebo pořízení bytů má fond na rok 2003 určeno 2,5 miliardy korun jako úvěry obcím i občanům. V letošním roce měl fond na tyto účely 900 miliónů korun. Proti letošnímu roku se také zvyšuje objem prostředků na opravy a modernizace bytů na 1,5 miliardy z 350 miliónů korun. Na opravy panelových domů má fond na příští rok vyčleněno 800 miliónů korun, což je proti letošnímu roku o 550 miliónů korun více.

V příštím roce bude fond disponovat 16,754 miliardy korun. Z toho 13,489 miliardy Kč bude převedeno jako zůstatek letošního roku, zbytek tvoří příjmy fondu včetně dotace od Fondu národního majetku.

FNM letos ze slíbených 17,44 miliardy korun poskytl fondu bydlení zatím devět miliard. Zbytek, 8,44 miliardy korun, by měl poslat do konce roku. "Máme od FNM písemný příslib, že peníze dostaneme," řekl Wagner. Neúspěšná privatizace Českého Telecomu, ze které měl stát inkasovat 55 miliard korun, by tak programy fondu bydlení neměla podle Wagnera v příštím roce ovlivnit.

-čtk-

Komentáře

Načítám komentáře...