Bydlení pro náročné

Bydlení pro náročné

V luxusní pražské čtvrti Bubeneč, která je tolik typická výstavbou diplomatických rezidencí a honosných vil, byl vloni na podzim dostavěn luxusní objekt odpovídající povaze tamějšího okolí. Projektován byl pro náročné klienty, kteří hledají nadstandardní, pohodlné a bezpečné bydlení v příjemném prostředí, v blízkosti...

V luxusní pražské čtvrti Bubeneč, která je tolik typická výstavbou diplomatických rezidencí a honosných vil, byl vloni na podzim dostavěn luxusní objekt odpovídající povaze tamějšího okolí. Projektován byl pro náročné klienty, kteří hledají nadstandardní, pohodlné a bezpečné bydlení v příjemném prostředí, v blízkosti centra i přírody. Bez zajímavosti není, že stavbu projektoval známý český architekt a designér Bořek Šípek.

V domě bylo navrženo dvanáct bytů s rozlohou od 127 m2 do 637 m2 a tři kancelářské prostory s celkovou plochou 450 m2, které si případný zájemce může koupit nebo pronajmout. Ke každému bytu patří dvě parkovací místa v suterénu domu a sportovní zázemí. V přízemí je bazén (12 x 5 m) s odpočivnou plochou, tělocvična s posilovacími stroji a sauna. Pro pohodlí obyvatel tu je zřízena strukturovaná kabeláž včetně internetu, centrální klimatizace a shoz odpadků.

Kvalitu bydlení zabezpečuje nejen samotná stavba, ale také poskytované služby. V hale je recepce s nepřetržitou službou, která se stará o chod domu i příjemný pobyt uživatelů. Bezpečnost objektu zajišťují venkovní kamery, byty mají samostatné zabezpečovací zařízení s prostorovými čidly pohybu.

Vstupní hala klenoucí se přes tři podlaží rozděluje dům na jižní a severní část. Každá má svůj výtah a schodiště vedoucí k jednotlivým bytům. Ačkoli to zvenku není patrné, byty mají rozdílnou velikost i uspořádání. Zájemce si tedy může vybrat menší prostor, mezonetový byt s rozdílnými stropními výškami, několika ložnicemi, koupelnami i terasami nebo dokonce patro. Volba bytového zařízení záleží pouze na klientovi. Rozhodování mu usnadňuje vzorový byt, kde se může inspirovat a pak si nábytek případně objednat a koupit.

Vzorový byt
V současné době je dům už téměř obydlen vlastníky a nájemníky. K mání jsou už jen největší a tedy nejluxusnější prostory. Z jednoho se v současné době stal vzorový byt, který mohou na objednání navštívit případní klienti, aby se podívali a namlsali.

Efektní je už samotný vstup. Když jsem v přízemí nastoupil do výtahu, odvezl mě majitel domu do posledního patra a
jakmile se rozevřely dveře, otevřel se přede mnou velký prostor a já jsem se ocitl přímo v samotném bytě. Přede mnou byla francouzská okna zvoucí ven na terasu lemující celý byt.

Jeho 320 metrů čtverečních je rozděleno do několika úrovní a jednotlivé místnosti na sebe logicky navazují, tak aby odpovídali současnému životnímu stylu. Kromě společenské části, kde je propojená kuchyň s jídelnou, obývacím pokojem, jsou tu tři ložnice, přičemž hlavní má
prosklený strop, kterým je vidět obloha. V bytě jsou celkem tři kompletně vybavené koupelny a toaleta pro hosty, největší z nich má několika místný hydromasážní bazén, ostatní jsou také vybaveny podle posledních trendů. Součástí bytu je vinný sklep se speciálním zařízením, které zajišťuje standardní teplotu i vlhkost.

V současné době je celý prostor zařízen designovým nábytkem od předních pražských firem. Klient má při návštěvě představu, jak by místnosti mohly být zařízené a zároveň může využít jejich profesionálních služeb.

-ter-
Foto: Iveta Kopicová

Komentáře

Načítám komentáře...