Jak připravit pronájem bytu

Jak připravit pronájem bytu

Pokud chceme pronajmout svůj byt, nejprve bychom si měli ujasnit, zda je opravdu náš. K pronajmutí bytu družstevního potřebujeme povolení od vedení družstva. Byt státní pronajmout samozřejmě dále nesmíme, nechceme-li se dostat do problémů. Byt v osobním vlastnictví můžeme pronajmout bez omezení. V prvním odstavci...

K pronájmu: NOVÝ 5+KK S DVOUGARÁŽÍ V PRESTIŽNÍ LOKALITĚ PODOLÍPokud chceme pronajmout svůj byt, nejprve bychom si měli ujasnit, zda je opravdu náš. K pronajmutí bytu družstevního potřebujeme povolení od vedení družstva. Byt státní pronajmout samozřejmě dále nesmíme, nechceme-li se dostat do problémů. Byt v osobním vlastnictví můžeme pronajmout bez omezení.

V prvním odstavci smlouvy o pronájmu obvykle stojí, nejen kdo je majitelem pronajímaných prostor, ale také na základě jakých listin. Připravit si tedy musíme nabývací tituly – kupní smlouvu nebo jiné listiny, na jejichž základě jsme byt nabyli. Budeme-li pracovat s realitní kanceláří, bude je chtít vidět, stejně jako list vlastníka, pro který si zajdeme na katastrální úřad. Jen tak si bude realitní kancelář jistá, že bude pracovat s opravdovým majitelem bytu či domu. Ale i když budeme hledat nájemníka sami, bude chtít vidět nabývací tituly nejpozději při podpisu smlouvy.

K pronájmu: BYT 2+KK, 40M2, P10 - ZAHRADNÍ MĚSTO, UL. PŘESLIČKOVÁ, ZAŘÍZENÝNež se rozhodneme, svěříme-li veškerou práci některé realitní kanceláři, nebo se vše pokusíme zvládnout sami, dáme si dohromady důkladný popis bytu či domu, který chceme pronajmout. Budeme-li inzerovat v tisku, musíme všechny informace co nejvíce zestručnit. Do pouhých pár řádků musíme stěsnat popis bytu, pak své požadavky, a ještě čtenáře zaujmout, vypíchnout přednosti pronajímaných prostor, nebo zajímavou cenu.

To není jednoduché – mezi základní informace patří celková plocha bytu, patro, počet ložnic, zda je byt zařízený nebo ne, charakter domu (cihla, panel, činžák, vila apod.), způsob vytápění. Dále se uvádí, z čeho jsou podlahy, zda je či není telefonní linka, satelit, zda je k dispozici terasa či zahrada, garáž, případně jaké je parkování. Je dobré stručně popsat lokalitu - dobré spojení MHD, služby v místě, zda je poblíž škola či školka.

K pronájmu: PRONÁJEM 2+1, 51M2, P6, PETŘINY, NAD ALEJÍ, NEZAŘÍZENO.Byt se pronajímá zařízený, částečně zařízený či nezařízený. Nezařízeným bytem se většinou rozumí to, že jediným nábytkem v bytě je kuchyňská linka. Na svém místě jsou pevné součásti zařízení, jako stropní světla, vodovodní baterie a podobně. Částečně zařízený byt má opět kuchyňskou linku, ale také třeba skříně, jídelní kout nebo postele. Zařízený byt má veškerý nábytek, chladničku, měl by mít pračku, skoro standardem je dnes i myčka nádobí.

-ag-
Foto: REALITY.TVUJDUM.CZ

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNEK:
Chystáme se pronajmout byt

Komentáře

Načítám komentáře...