Nové střešní a stěnové sendvičové panely Fire Safe

Ve stavebnictví se stále více prosazují prefabrikované prvky, které zrychlují a zlevňují realizaci budovaného objektu. K osvědčeným skladebným segmentům patří sendvičové izolační panely firmy Kingspan Hradec Králové. Jsou mimořádně pevné, odolné proti povětrnostním vlivům, ohnivzdorné, mají dlouhou životnost,...

Ve stavebnictví se stále více prosazují prefabrikované prvky, které zrychlují a zlevňují realizaci budovaného objektu. K osvědčeným skladebným segmentům patří sendvičové izolační panely firmy Kingspan Hradec Králové. Jsou mimořádně pevné, odolné proti povětrnostním vlivům, ohnivzdorné, mají dlouhou životnost, vynikající tepelně izolační vlastnosti, snadno a rychle se montují a nemusí se udržovat.

Novinkou v nabídce firmy jsou inovované střešní a stěnové sendvičové panely Fire Safe. Mají výplň z čedičových lamel, které výrazně zvýšily pevnost a požární odolnost panelů – jádro sendviče nepodporuje hoření a nešíří se jím oheň.
Zcela novým produktem, jsou stěnové panely se skrytým spojem a stěnové panely s modulovou šířkou 1 150 mm.


Rozměry a povrchová úprava

Stěnové a střešní panely s čedičovou lamelovou výplní mají plášť z ocelového pozinkovaného lakovaného plechu; povrchovou úpravu v PES, Pvf2, HPS200 nebo Celestia; dodávají se do délky 14 m a mohou být kladeny horizontálně i vertikálně.
Tloušťka panelu je 50, 60, 80, 100, 120 nebo 150 mm; hmotnost v závislosti na tloušťce a délce panelu se pohybuje od 0,70 do 26,7 kg/m2.

Panely se skládají se pomocí "neviditelného spoje", který ničím neruší plochu stěny nebo střechy.Vlastnosti

Panely Fire Safe mají mimořádné tepelně izolační vlastnosti: systém zamezuje shromažďování vlhkosti uvnitř izolace; nemůže dojít k sesuvu izolačních vrstev a konstrukce nedovolí, aby vznikly ztrátové tepelné mosty.
Panely jsou ekologicky nezávadné, vyhovují platným akustickým a hygienickým normám, jsou lehké a snadno se kombinují s jinými systémy a materiály. Rychlá montáž snižuje dobu stavby v porovnání se skládanými plášti až o 50%, což znamená přímou i následnou úsporu financí, neboť dokončené objekty mohou být dříve využívány.O společnosti Kingspan

Společnost Kingspan působí v ČR od roku 1998, kdy převzala a zmodernizovala továrnu na výrobu sendvičových panelů v Hradci Králové. Kingspan je v současnosti největším výrobcem sendvičových panelů v ČR. Hradecká továrna Kingspan zaměstnává přibližně 170 pracovníků a v roce 2003 vyrobila 2 200 000m2 sendvičových panelů. Mezi referenční zakázky společnosti patří například továrna Philips v Hranicích na Moravě či stavby v areálu Škody Mladá Boleslav. Celková investice společnosti Kingspan v ČR přesáhla 640 miliónů Kč. Celosvětový obrat společnosti Kingspan dosáhl v roce 2003 v přepočtu přibližně 25 miliard Kč.

Více informací také na www.kingspan.cz

Zdroj: Kingspan

Komentáře

Načítám komentáře...