Soukromí a luxus nedaleko velkoměsta - financování

Soukromí a luxus nedaleko velkoměsta - financování

Pan Richard se svou manželkou, kteří se rozhodli pro koupi nového luxusního domu nedaleko hlavního města v Průhonicích (Soukromí a luxus nedaleko hlavního města), měli na výběr z mnoha možností, jak nový dům financovat. Jaké možnosti se jim tedy nabízely a jak jednotlivé způsoby financování vidí developeři?… Zeptali...

Pan Richard se svou manželkou, kteří se rozhodli pro koupi nového luxusního domu nedaleko hlavního města v Průhonicích (Soukromí a luxus nedaleko hlavního města), měli na výběr z mnoha možností, jak nový dům financovat. Jaké možnosti se jim tedy nabízely a jak jednotlivé způsoby financování vidí developeři?… Zeptali jsme se…

Manželé měli možnost financovat nový dům hypotékou, v hotovosti nebo takzvanou individuální cenou, kterou jim nabídla společnost, od které se rozhodli dům koupit.

Je rozumné zaplatit dům z hypotéky a využít výhodných úrokových sazeb?
Úrokové sazby se v současnosti pohybují na absolutním historickém minimu. Dají se ve speciálních akcích pořídit už od 2,99 %. Odborníci ale přepokládají, že neustálé snižování sazeb nemůže trvat věčně, a protože o moc níž už asi banky nepůjdou, je vhodné si úvěr na bydlení vzít právě nyní.

Financovat dům ze svého, nebo si půjčit?
Samozřejmě, pokud člověk hotovost nemá, nebude přemýšlet, zda je výhodnější platit v hotovosti,
nebo si brát půjčku. Ale co když peníze má, ale nechce je všechny vydat za bydlení? Podle developerů je v současné době vzít si na bydlení hypoteční úvěr opravdu velmi výhodné. I když připouštějí, že především ti, kteří kupují dům jako investici, platí raději v hotovosti.

Řešení na míru
Developeři staví a chtějí prodat, proto se snaží najít způsob financování pro každého klienta, a to i pro toho, který miliony v peněžence nemá a musí si téměř celou částku půjčit buď v rodině, nebo v bankách. Jedním ze způsobů, jak se k novému domu dostat, je takzvaná individuální cena, kterou nabízí například společnost CENTRAL GROUP. Klient po složení určité částky, 10 % z celkové ceny, může uhradit zbývající část kdykoliv dle svého určení – třeba až 12 měsíců po dokončení stavby. V případě zájmu může doplatit zbývající část ceny hypotékou. Na nový rodinný dům stačí tedy složit zhruba 300.000 korun a zbytek hradit v hypotečních splátkách od 13.800 korun měsíčně.

Pro koho je varianta individuální ceny vhodná?

  • kteří si chtějí sami řídit a modelovat splácení nemovitosti
  • kteří bydlí ve svém a chtěli by doplatit zbývající část ceny až po přestěhování do nového domova
  • kteří z nějakého důvodu nemohou nebo nechtějí v tuto chvíli požádat o hypotéku (například z důvodu změny zaměstnání)

Družstevní byt za nový dům - můžete nám přiblížit i tuto možnost financování nového domu?
Společnost CENTRAL GROUP nabízí řešení i pro ty, kteří v Praze bydlí v družstevním bytě a chtěli by jej vyměnit například za nový zděný dům. Pokud má klient k dispozici alespoň 10 % z ceny nového domu, zbývající část ceny je možné zaplatit až po nastěhování do nového bytu nebo domu z výnosů prodeje staršího bytu klienta. Případně je také možné využít hypoteční úvěr, který pro klienta na přání společnost zdarma vyřídí.

Ze všech možností financování si manželé po zvážení všech pro a proti vybrali možnost individuální ceny. A jak jejich příběh spojený s koupí nového domu bude pokračovat, se opět podíváme příště.

-td-

Související článek:
Soukromí a luxus nedaleko hlavního města

Komentáře

Načítám komentáře...