Bez práce nejsou koláče ani na trhu s byty

Bez práce nejsou koláče ani na trhu s byty

Trh s byty neprožívá právě zlaté časy, stavební boom je pryč, poptávka po nových bytech do osobního vlastnictví klesla, ale i tak je třeba myslet do budoucna…

V souvislosti s hospodářskou krizí jsme hledali developera, kterému se daří a který si na současné podmínky nijak nestěžuje. Pátrání to nebylo snadné, ale povedlo se. Tomáš Kašparek, ředitel společnosti CTR groupPoložili jsme několik otázek na tělo obchodnímu řediteli společnosti CTR group Tomáši Kašparovi.

Jak jste se vypořádali s krizí?
Během tří měsíců v závěru minulého roku jsme prodali 100 bytů v I. etapách projektů Křižíkova 52 a Kobylisy. Optimalizujeme vnitřní chody ve firmě, stačí nám zisky běžné na evropském trhu. To, co postavíme, umíme i prodat.

Jak to, že se vám daří? Ostatní developeři v této době nešetří sebelítostí…
Základem všeho je naslouchání klientům, odlišnost od konkurence a nepřetržitá práce na inovacích. Ke každému projektu přistupujeme tak, jako bychom v něm chtěli sami bydlet, což se velmi pozitivně projevuje na výsledku naší práce. Myslíme i na to, co budou naši současní zákazníci potřebovat za pět i více let. Dobrým vzorem je projekt Křižíkova 52 v Praze, kde jsou všechny byty připraveny pro osazení prvků inteligentního bydlení technologií inHome. Ve spolupráci s našimi partnery jsme schopni každý byt proměnit v inteligentní za 2 dny.

Zní to moc pěkně, ale co to znamená v praxi?
Inteligentní byt umožňuje obyvatelům snadné ovládání chodu domácnosti, zabezpečení a možností zábavy. Jednotlivými součástmi jsou řídicí systém, okruh zabezpečení, kamerový systém, úsporná regulace vytápění, ovládání světel a žaluzií a audiovizuální techniky. Přístup do systému máte buď z několika míst přímo v bytě, případně přes internet nebo telefon. Tímto způsobem nikdy neztrácíte přehled o tom, co se ve vašem bytě děje, a možnost ho ovládat. Zvonění k vašemu bytu si můžete přesměrovat na mobilní telefon, spotřebu energií je možné sledovat v Kč a po týdnech, ráno se vám automaticky připraví káva a na televizi můžete sledovat stav dopravy z veřejně dostupných kamer…

Inteligentní byt

Hovoříte o budoucnosti, co dalšího chystáte?
Zatímco řada developerských firem bojuje o existenci, my se díváme stále dopředu a dnešní trh považujeme za příležitost. V konečné fázi příprav máme například projekt Champagnersiedlung v rakouském Grazu, kde začneme s realizací v příštím roce. Tento projekt je výjimečný i v západoevropském měřítku, kombinuje prostředí historických vinných sklepů, rezidenčního bydlení, široké nabídky služeb a scenerii rakouských Alp.

Pražané znají váš projekt nájemních bytů na Albertově. Když jste jej uvedli na trh, překvapili jste nejen konkurenci, ale i širokou veřejnost. Jak si teď vedete na Albertově?
Našemu projektu Albertov Rental Apartments, jehož filozofie je na pražském realitním trhu stále ojedinělá, se daří i přes pokračující krizi. Z nabídky více než 260 velmi kvalitních bytů k pronájmu má 75 % bytů své dlouhodobé nájemníky. Nejen jim pak slouží vynikající restaurace, kavárna, supermarket a řada dalších obchodů.

Kde berete takovou jistotu?
Společnost CTR group je stabilní a silná firma s 28letou tradicí působící v sedmi zemích střední Evropy. Jsme trpěliví a uvědomujeme si, že prakticky pro každý úspěch platí: bez práce nejsou koláče.

Děkujeme za rozhovor

-CTR group-

Komentáře

Načítám komentáře...